Anayasayı sizlerle yazmak istiyoruz

12 Şubat 2016, Cuma - 11:49

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yönetimi, Hak İş’e bağlı sendikaların temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, “Biz hükümet olarak yeni anayasayı sizlerle birlikte yazmak istiyoruz” dedi

AK Parti İl Yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek çalışma toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yönetimi, dün Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy’un ev sahipliğinde düzenlenen programda Hak-İş’e bağlı sendikaların temsilcileriyle Antikkapı Restaurant’ta bir araya geldi. Ceyhan görüşmede, “Biz hükümet olarak yeni anayasayı sizlerle birlikte yazmak istiyoruz’’ dedi.


STK TEMSİLCİLERİ KATILDI
Toplantıya Hak-İş’e bağlı sendika temsilcileri olan; Çelik-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, Çelik-Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yaldız, Özgıda-İş Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Şahin, Liman- İş Sendikası Genel Sekreteri ve Kocaeli Şube Başkanı Yener Aykurt, Öz-İş İl Temsilcisi Ramazan Çetin, Öz-Orman-İş Kocaeli ve Sakarya Şube Başkanı Adem Öz, Öz Finans İl Temsilcisi Seda Akın katıldı.


ASGARİ ÜCRET ARTMALI
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, 
“Türkiye’nin dünyada daha ileriye gitmesi için Hak-İş olarak kurulduğumuz günden bu yana hep destek olduk. Her zaman hangi hükümet olursa olsun devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Anti demokratik olmayacağız. Hükümetimiz asgari ücret sözünü yerine getirdi. Az da olsa çalışan arkadaşlarımızın cebine para girmiş oldu. Tabi bu zam yeterli mi? Değil. Biz ücretlerin artması için görüşmelerimizi sürdürmeye devam edecek’’ ifadelerine yer verdi.


HÜKÜMETİN YANINDAYIZ
Sendika olarak her zaman hükümetin yanında olacaklarını söyleyen Ersoy, “Anayasanın yapılışı ve yazılışı süresinde milletin sesi olmak için kurulan platforma destek veriyoruz. Yeni Anayasanın yazılmasını ve yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Daha çok özgürlük tanıyan bir yapıyla ve milleti öne çıkaran bir anayasanın çıkmasını diliyoruz. Başkanlık sistemine takılıp yeni anayasanın gecikmesini kabul etmemiz mümkün değil. Başkanlık sisteminin çalışmalarını izleyeceğiz. Başkanlıkla ilgili düşüncemizde olumlu. Gidişatı gördükçe desteğimizde arttıracağız’’ şeklinde konuştu.


ÇALIŞAN KESİM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Daha sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yaptığı açıklamada, “AK Parti İl Başkanlığı olarak 2015 yılında iki seçim geçirdik. Öncesinde de 7 Şubat 2015’te göreve gelmiştik. O günden bu güne bizlere destek oldunuz ve olmaya da devam ediyorsunuz. Bizler de sizlere iadeyi ziyaret gerçekleştireceğimizi ifade etmiştik. Sorunlarınızı dinlemek için sizlerle her zaman bir araya geleceğiz. Bizim gayemiz seçimsiz zamanlarda kentimizi beraber yönetmek. Gözümüzden kaçan sorunlar varsa sizlerden bunu duymak. Bu sorunları beraberce takip etmek için önümüzü açıyoruz” ifadelerine yer verdi.


BERABER YAZALIM
1 Kasım seçimlerinden sonra hem terörle mücadelede konusunda değişik bir durum içerisine girdiklerini belirten Ceyhan, “Hem terör hem anayasa konusunda bir yola girdik. Komisyonlarımız göreve başladı. Yanılmıyorsam eylül, ekim sonrasına kadar yeni anayasa çalışmalarımız devam edecek. AK Parti’nin anayasadaki samimiyetini hem MHP hem diğer partilere anlatarak destek alma çalışmalarınızı sizlerden istiyorum. Biz AK Parti olarak yeni anayasayı hep beraber yazmak istiyoruz. Bu konuda sizlerin desteğine oldukça fazla ihtiyacımız var” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki