Anibal Kavşağı’nı bakan bile çözemiyor

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Anibal Kavşağı’ndaki olumsuzluğu Ocak ayında TBMM gündemine taşımış ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti.
29 Ekim 2014, Çarşamba - 16:28

MHP’li vekile cevap Mayıs ayında geldi.  Türkkan’a verdiği cevapta 2012 yılında tamamlanan Ulaşım Ana Planı kapsamında yürütülen çalışmaların devam ettiğini ifade eden İçişleri Bakanı, Türkkan’ın sorularına net cevap vermekten kaçındı. Bakan planın üç yıl önce tamamlandığını söylese de başta Gebze halkı çok çektiği bu kavşağın ne zaman halledileceğini merak ediyor şimdi.

BAKANIN VERDİĞİ YANIT

İşte MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Ocak ayında verdiği soru önergesi ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtı:

‘Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan’ın tarafıma yönelttiği soru önergesi incelenmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesince kentin bütünü kapsayacak şekilde yürütülen çalışmalar devam etmektedir. Soru önergesine konu Anibal Kavşağı bütüncül planlama yaklaşımı içerisinde geliştirilen koridor konseptine uygun şekilde projelendirmekte olup proje çalışmaları tamamlandığında bölgede ki transit trafik ve kentsel trafik birbirinden ayrıştırılacak ve Gebze kent merkezi giriş çıkışlarda büyük oranda rahatlatılacaktır.”.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki