Antik Pub’u İpşiroğlu aldı

Dördüncü kez ihaleye çıkan Antik Pub için dosya alan 5 şahıs ve firmadan sadece iki dosya ihale komisyonuna verildi. İhaleyi aylık 15 bin 400 TL bedel veren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet İpşiroğlu aldı
31 Temmuz 2015, Cuma - 13:07

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Park A.Ş tarafından işletmesi alınan ancak üç ihalede de sonuçlanmayan Antik Pub kiralama işlemi için dördüncü ihale SEKA Park Otel’de gerçekleştirildi. Destek Hizmetleri Müdürü Dursun Demirkıran’ın başkanlığında yapılan ihalede 5 istekli dosya aldı. Dosya alanlardan Mehmet İpşiroğlu ve Serhat Avcı teklif verdi. İki şahsın teklif verdiği ihalede en yüksek teklifi 15 bin 400 lira olarak Mehmet İpşiroğlu verdi.

İKİ İSTEKLİ TEKLİF VERDİ

Antik Bup’un ihalesi için Harun Şahin Enerji danışmanlık, Mehmet İpşiroğlu, Gökhan Aydoğan, Tem Otoyol Turizm, Serhat Avcı dosya aldı. Ancak ihale için sadece Mehmet İpşiroğlu ve Serhat Avcı teklif verdi. İlk zarfı açılan Mehmet İpşiroğlu 13 bin 100 teklif verirken, Serhat Avcı ise 13 bin 1 lira teklif verdi. Kapalı zarf teklifinin ardından yapılan açık artırmaya geçildi. Açık artırmada artırma 50 lira ile 1000 lira arasında yapıldı.

15 BİN 400 LİRAYA YÜKSELDİ

Açık artırmanın 14’üncü turunda aylık kira bedeli 15 bin 200’e çıkınca Mehmet İpşiroğlu ve Serhat Avcı yasal olarak 2 kez 5’er dakikalık malo hakkını kullandı. 5 dakikalık düşünme hakkını kullandı. Yasal molanın ardından 15’inci turda açık artırma devam etti. 16’ıncı turda Mehmet İpşiroğlu’nun 15 bin 400 liralık teklifinin üzerine Serhat Avcı ihaleden çekildi. Her iki isteklinin teklifleri incelendikten sonra İhale komisyonu kararını verecek. Kararın ardından itiraz 15 günlük itiraz sürecinde itiraz olmaması halinde ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacak.

2 YIL PEŞİN VERİLECEK

Daha önce yapılan ilk ihalede muhammen bedelin altında teklif verilirken, ikinci ihalede metrekareye yapılan itiraz ve üçüncü ihalede ise istekli çıkmaması nedeniyle kiralama olmamıştı. 440 kapalı, 95 kapatılabilir, 250 metrekare açık alan için yapılacak ihalede bu kez isteklinin çıkması bekleniyor. Aylık 13 bin lira muhammen bedel ile kiraya çıkan Antik Pub, 10 yıllığına kiraya verilecek. 2 yıllık bedel peşin alınacak ve geri kalan kira TEFE-TÜFE oranında artırılarak ödenmeye devam edecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki