Arapça kampı başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği organizasyon ile 5 ilden gelen 160 İmam Hatipli kız öğrenciler İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi’nde Arapça kampına katıldı.
28 Temmuz 2015, Salı - 13:14

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği Arapça Yaz Kampı ikincisi bu yıl ilimizde gerçekleştirilecek. İstanbul, Samsun, Gaziantep ve Hatay’dan gelen 160 İmam Hatipli genç kız 1 ay sürecek kampta Arapça seviyesini ilerletmeye çalışacak. İlahiyat Fakültesi Hazırlık Sınıfı ve İmam Hatip Lisesi Proje Hazırlık bölümlerinde okuyan 160 kız öğrenciye 10 öğretmen ve 6 gözetmen yardımcı olacak. 2.’si düzenlenen projede kız öğrenciler Kocaeli’de, erkek öğrenciler is Bursa’da toplandı. Programa katılanlar arasında İl Müftü Vekili İlyas Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İzmit İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Birdane ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Şenocak bulunurken programın açılışı Türkiye Ezan Okuma Yarışması birinci Fatih Gülmez’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

BİRİNCİ HEDEFİMİZ KARAKTER
Yıllardan beri ülkemizde Arapça öğretilmektedir diyen İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Şenocak, “Arapça maceramızı bir gözden geçirdiğimiz zaman Osmanlı Devleti zamanında birçok belgenin Arapça olduğunu görüyoruz. Arapça ilim dilidir. Bu coğrafyada Arapça öğrenmek bir zaruret halini almıştır. Son 100 yıl Arapça dili birçok şekilde gündem geliyor. Artık Arapça sadece bir ilim dili olarak değil ekonomi, siyaset ve iktisat dilidir. Okul olarak birinci hedefimiz kariyer değil karakter temelli eğitim anlayışı ile önce ‘Saliha Hanımlı’ bireyler yetiştirmektedir’’ dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki