Arşivler dijital ortamda

Gebze Belediyesi’nin birim müdürlükleri arşivleri dijital ortama geçiyor. 551 bin dosyanın tek tek taranarak titiz bir çalışmayla dijital ortama aktarıldığı çalışmanın örnek olduğunu söyleyen Başkan Köşker, “T.C numarasının yeterli olacağı dijital arşivleme sayesinde, vatandaşlarımızın işlemleri, zaman kaybı olmaksızın, maksimum hız ve memnuniyetle yapılacak” dedi
06 Ocak 2014, Pazartesi - 16:07

TEK SİCİLDEN SONRA

Gebze Belediyesi’nden bir teknolojik atılım daha. Hayata geçirdiği tek sicil uygulamasıyla Gebzelilerin belediyeyle olan işlemlerine hız kazandıran Gebze Belediyesi’nde arşivler dijital ortama aktarılıyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla başlatılan çalışmalarda önemli aşamalar kaydedildi.

ÖZEL EKİP TİTİZ ÇALIŞMA

Oluşturulan 30 kişilik özel ekiple ilgili birimlerin arşivleri, tek tek taranarak dijital ortama aktarılıyor. Hayati önem taşıyan verilerin titizlikle korunması ve ihtiyaç halinde hızlı, etkin bir şekilde kullanılması amacıyla başlatılan dijital arşiv çalışması kapsamında 1,5 yıllık süre zarfında imar, yazı işleri, plan ve proje müdürlüklerinin verileri titiz bir tarama ve depolama çalışmasıyla dijital ortama aktarıldı.

551 BİN DOSYA TARANIYOR

Gebze Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün de destek verdiği çalışmalar kapsamında toplam 551 bin dosyanın tek tek taranarak dijital ortama aktarılacağı bilgisine veren belediye yetkilileri, devam 201 dosya çalışmasının da 2014’ün eylül ayına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

EVRAKLAR DİJİTAL ORTAMA

Emlak istimlak, gelirler, ruhsat denetim müdürlükleri arşivlerinin de dijital ortama aktarılacağı bu örnek çalışmanın önemine değinen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar ki süreçte ilke edindiğimiz, vatandaşlarımıza verilen hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında başlattığımız arşiv çalışmalarımız hızla devam ediyor.

ZAMANDAN TASARRUF

Belediyemiz arşivlerinin dijital ortama aktarılması ve verilerin korunmasına yönelik çalışmalarla, raflı arşiv sisteminde arama ve sorgulama tarihe karışacak. İmar müdürlüğümüz başta olmak üzere verileri dijital ortama aktarılacak birimlerle ilgili işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızı arşiv tarama işinden kurtaracak bu çalışmayla, işlemler artık daha kolay ve hızlı tamamlanacak.

T.C NUMARASI YETECEK

TC numarası veya ada parsel numarasıyla vatandaşların verilerine hızla ulaşacak olan yetkili birim personelimiz işlemi aynı hızla tamamlayacak. İlgili ve yetkili personellerin dışında verilere ulaşılamayacağı dijital arşivlemeyle zaman kaybı olmaksızın, maksimum hız ve vatandaş memnuniyetliyle işlemler yapılacak. Bu örnek çalışma Gebze’mize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki