ARTVİNLİLER KADIRGA’DA COŞTU

Artvinliler Gebze'de Kurtuluş Coşkusunu doyasıya yaşadı. Artvin dernekleri bir araya gelerek, Artvinli İşadamı Kontakt Gayrimenkul yönetim Kurulu Başkanı İlker Çakır'ın sponsorluğunda binlerce kişiyi Kurtuluş Gecesi'nde buluşturdu.
10 Mart 2014, Pazartesi - 12:22

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü muhteşem bir anma töreniyle kutlandı. Binlerce Artvinli Gebze Kadırga tesislerinde coşkulu bir anma töreni gerçekleştirdi. Gebze bölgesindeki Artvin derneklerinin organizasyonunda gerçekleşen ve Gebze’nin tanınmış iş adamlarından yine Artvinli olan Kontakt GayriMenkul borsası yönetim kurulu başkanı İlker Çakır’ın sponsorluğunda gerçekleşen törene milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda siyasetçi katıldı. Gebze Kadırga tesisleri anma toplantısına katılanlarla dolup taştı.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DE KUTLANDI

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla düzenlenen anma toplantısı vesilesiyle 8 Mart Dünya Kadınlar günü de kutlanmış oldu. Çok sayıda Artvinli kadın törene katıldı. Özellikle gençler Kadırga tesislerinin bahçesinde yakılan odun ateşi etrafında tulum eşliğinde halaylar çekip oynadılar.

DERNEK BAŞKANINDAN ANLAMLI KONUŞMA

Artvin’in kurtuluş günü kutlamasını organize eden Gebze’deki Artvin dernekleri adına Osman Alkan bir konuşma yaparak “Biz Artvinimizi unutmuyor Artvin’in tarihi kültür ve turizmini tanıtmaya çalışıyoruz, bu kurtuluş gününde ilk kez Artvin’den şehit olan Mehmetçiklerimizin de isimlerini tek tek tespit ederek onları da anıyoruz bu konuda Devr-i Alem belgesel program yapımcısı İsmail Kahraman’ın emeği çok kendisine teşekkür ediyoruz.” Dedi. Artvin Dernekleri olan ortaklaşa yaptığımız organizasyona değerli iş adamımız Artvin’in gururu genç iş adamı İlker Çakır Bey de her türlü desteği verdi. Kendisine teşekkür ederiz.” Dedi.

CANLI YAYINLANDI

Artvin’in kurtuluşu ve 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla Artvin derneklerinin organize ettiği kutlama töreni Evren Tv. Tarafından canlı yayınlandı. Sunuculuğunu Karadenizli sanatçı Fadime’nin yaptığı gece bir çok bölgede canlı olarak izlendi Artvin ve Karadenizli sanatçılar sahne alarak türküler okudu ve davetlileri coşturdular.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki