Artvinliler siyasileri ağırladı

Artvinliler siyasileri ağırladı
29 Kasım 2015, Pazar - 09:55

 

Kocaeli Artvinliler Platformu’nun organize ettiği Artvin-Batum Günleri Perşembe Pazarı alanında başladı. 4 gün sürecek organizasyonun açılış gününde AK Partililer ve MHP’liler stantları birlikte gezdi

 

Dokusunda pek çok farklı kesimleri ve kültürü barındıra Kocaeli, Artvin Batum Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Kocaeli’de önemli bir kesim Artvin ve Batum’dan ilimize göç etmiş vatandaşlardan oluşmakta. İlimizdeki 11 Artvinliler derneğinin bir araya geldiği Kocaeli Artvinliler Derneği Platformu, büyük bir organizasyona imza attı. Platform’un ilk defa organize ettiği Artvin Batum Günleri organizasyonu Perşembe Pazar Alanı’nda gerçekleştirildi.. Etkinliğin en önemli organizasyonu olan ‘Göğe Komşu Topraklar Kocaeli’de 41 bin kişi ile rekor peşinde’ etkinliği hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. 4 gün sürecek olan Artvin-Batum Günlerinde yarın saat 17.00’da horon tepilecek ve eğlence konserler ile devam edecek.

 

PARTİLİLER BİRLİKTE GEZDİ
Toplamda 65 standın kurulduğu alanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ziyaret etti. Artvin’in ve Batum’un yöresel lezzetlerinin ve el emeği örgülerinin Kocaeli halkına tanıtıldığı organizasyonda, Karaosmanoğlu, Üzülmez, Baran ve Ceyhan bütün stantları tek tek dolaştılar. Kendilerine uzatılan yöresel lezzetleri tattılar. Ayrıca Kartepe Belediyesi ve Körfez Belediyesi de alanda stant açtı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki