Asansör Güvenirliliği Artıyor

Asansör Güvenirliliği Artıyor
22 Mayıs 2016, Pazar - 12:48

İzmit Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla sayesinde, kentteki asansörlerin güvenirliliği her geçen gün artıyor. 
İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, geçen yıl kullanılabilirlik oranı yüzde 15 olan asansörler, İzmit Belediyesi’nin denetimleri sonucunda yüzde 43’e çıktı. Türkiye genelindeki asansörlerin güvenirlilik oranının yüzde 23 olduğu öğrenildi.
Belediye yetkilileri, Türkiye’de ilk kez asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılmasına İzmit’te başlandığını hatırlatarak, “Bakanlık onaylı lisanlı firma ile gerekli protokoller yapılarak şehrimizdeki ev ve işyerlerindeki asansörlerin yıllık kontrol ve muayenelerinin yapılmasını sağlıyoruz. Şehrimizde halen 2 bin 300’e yakın asansör bulunuyor. Belediyemiz kontrolündeki lisanslı firma şimdiye kadar 2 bin 200 adet asansörde gerekli kontrol ve muayeneleri yapmış bulunuyor. Son 4 ay içinde 774’ü ilk, 162’si de tekrar olmak üzere toplam 936 asansörün muayenesi gerçekleştirildi” dediler.
Denetimsiz asansörler konusunda vatandaşları uyaran belediye yetkilileri, “Yönetmelikler, ilk muayenede kullanılamaz anlamına gelen kırmızı etiketli asansörler bir ay içinde, güvensiz anlamına gelen sarı etiketli asansörler 2 ay içinde, hafif kusurlu anlamına gelen mavi etiketli asansörler de 12 ya da 48 ay içinde yeşil etiket almak zorunda. İzmit Belediyesi olarak hedefimiz İzmit’teki bütün asansörlerin yeşil etiket alacak hale gelmesini sağlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki