Kaymakam Mustafa Güler, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu ile birlikte İlçemizde bulunan Huzurevi’ni ziyaret etti.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının aşılama çalışmaları devam ederken, ikinci aşama olarak bugün de Huzurevi’nde kalan yaşlılarımız ile huzurevi çalışanlarına aşının ilk dozu uygulanmaya başlandı.
Kaymakam Güler, koronavirüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini belirterek Huzurevlerinin daha fazla tedbir alınması gereken kuruluşlar olduğuna değindi, “Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Virüsün yaşlılar üzerinde etkileri daha fazla. En iyi şekilde yaşlılarımızı korumalıyız. Dilerim milletimiz adına bu aşı güzel bir vesile olur ve bu virüsten biran önce kurtuluruz” dedi.
Huzurevi Müdürü Yıldız Özer, koronavirüsün yaşlıları daha fazla etkilediğini belirterek, “Yaşlılarımızın pandemi dönemi boyunca titizlikle tüm ihtiyaçları giderildi. Aşı uygulamasında öncelikli olarak gördükleri için devletimize teşekkür ediyoruz” dedi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelerek, burada kalan 32 yaşlımız ile tüm huzurevi çalışanımıza aşı uygulandı. Aşı olan huzurevi sakinleri, “Kendimizi çok iyi hissediyoruz, Devletimize biz yaşlılara öncelik tanıdığı için teşekkür ediyoruz” dedi.