Askeri alana hastane yapılsın

19 Mayıs 2015, Salı - 13:51

 

Saadet Partisi (SP) Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz, eski 115. Topçu Alayı arazisinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi için uygun olacağını açıkladı.

Farabi Devlet Hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüşecek olmasının bir kazanım değil günü kurtarma çalışması olduğunu ifade eden SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, “ Biz yıllardan beri söylüyoruz eski 115. Topçu Alayının yerinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi için uygun olacaktır”dedi.

Saadet Partisi (SP) Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz,  eski 115. Topçu Alayı arazisinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi için uygun olacağını açıkladı.

İktidar Partisinin günü kurtarma anlamında sadece lokal çözümlerle sorunları gidermeye çalıştığını ifade eden Necati Korkmaz, ne acıdır ki bölge milletvekillerimiz de bölgelerini ne kadar tanıdıklarını yani tanımadıklarını bu yapılmak istenilen çalışma ile gösterdiklerini belirtti.

PARK VE TRAFİK SORUNU OLACAK

Dönüştürülmesi planlanan Farabi Devlet Hastanesinin mevcut normlarda zaten yeterli olmadığını ve yetmediğini ifade eden Başkan Korkmaz açıklamasında şunları ifade etti, “Farabi Devlet Hastanesi normal şartlarda şuan için zaten hasta yoğunluğu anlamında sıkıntı çekmektedir. Siz burada ki hasta yoğunluğunu hafifletme çalışması yapmak yerine yoğunluğu nasıl daha fazla arttırırız bunun planlamasını yapıyorsunuz. Fatih Devlet Hastanesi büyütülme çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma yapılırken hiç araç trafiği ve park konusu gündeme gelmedi. Buraya insanlar uçarak mı gelecek. Şuan için hastaneye arabasıyla gelen vatandaşlar içeride muayene olurken otopark yeterli olmadığı için kapıda bıraktıkları arabaları çekliyor. Vatandaşımız muayene olup dışarıya çıktığında tabiri caizse tekrar hasta oluyor. Çünkü arabası çekilmiş.”

FARABİ DEVLET HASTANESİ OLARAK KALSIN

Farabi Devlet Hastanesi olarak kalmasını isteyen SP İlçe Başkanı Necati Korkmaz , “ Fatih Devlet Hastanesi tamamlandıktan sonra yine Devlet Hastanesi olarak kalsın. Eğitim ve Araştırma Hastanesi daha uygun bir alana dediğimiz 115. Topçu Alayının olduğu yer olabilir, şuan mahalle statüsüne geçen yakın köylerimizde olabilir. Gebze’miz artık çok büyük bir yüz ölçümüne sahip. Bu anlamda alt yapısı tamamlanmış fiziki alanı müsait vatandaşlarımızın araçlarını rahatlıkla koyabileceği kapalı ve açık otoparkları mevcut tüm sosyal donatıları hazırlanmış komplike bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılsa biz de buna SP olarak sonuna kadar destek veririz. Ama şuan yapılmak istenilen gibi sadece dostlar alışverişte görsün mantığı ile yapılmak istenilen ve ileride daha büyük sıkıntılara yol açacak bir çalışmaya ne destek oluruz ne de onay veririz. Bu sadece ve sadece halkı kandırmaktır.” Dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki