Astsubay öldürüldü mü?

Astsubay öldürüldü mü?
17 Mayıs 2016, Salı - 16:33

İzmit Cedit Mahallesinde ikamet eden Cengiz Topel Deniz Hava Üst Komutanlığında görevli 24 yaşındaki Astsubay Yasin Can Karakaya, evinde başından vurulmuş halde bulundu.

İzmit Turan Güneş Caddesinde ikamet eden Cengiz Topel Deniz Hava Üst Komutanlığı'nda görevli 24 yaşındaki Hava Astsubayı Yasin Can Karakaya evinde başından vurulmuş halde bulundu. Alınan bilgiye göre Yasin Can Kaya çocukluk arkadaşı Bünyamin Ç. ile akşam İstanbul’a gitti. Burada kız arkadaşı ile buluşan Yasin Can Karakaya, arkadaşı Bünyamin Ç.'nin ısrarları üzerine Bünyamin Ç. ile birlikte İzmit'teki evine geldi. Kendisi gibi astsubay olan ev arkadaşı görevde iken Yasin Can Karakaya ve çocukluk arkadaşı Bünyamin Ç. evde ikisi kaldı.

Çocukluk arkadaşı gözaltına alındıSabah saat 09: 30 sularında Bünyamin Ç. polis ekiplerini arayarak Yasin Can Kaya'nın intihar ettiğini söylediği öğrenildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde Yasin Can Karakaya’nın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Eve gelen olay yeri inceleme ekipleri detaylı inceleme yaparken Bünyamin Ç. ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Acı haberi alan Karakaya’nın yakınları ve görev arkadaşları ile komutanları olay yerine geldi. Gözaltına alınan Bünyamin Ç.'nin ilk ifadesinde çelişkili ifadeler verdiği iddia edildi.

Çelişkili ifadeler verdi
Gözaltına alınan Bünyamin Ç.’nin ilk ifadesinde akşam İstanbul’dan birlikte geldiklerini, Yasin Can’ın uyuduğunu, kendisinin ise gece 04: 00’e kadar bilgisayar oyunu oynadığını, sabah 5.30'da uyandığında ise Yasin Can’ın yaşamını yitirmiş halde gördüğünü söyledi. Polis ekiplerine ise olayın ihbarının 9:35'de yapılması olay üzerindeki şüpheleri derinleştirdi. Bünyamin Ç.'nin tüm ifadelerinde çelişkili davrandığı öğrenilirken, Yasin Can Karakaya'nın kız arkadaşı aradığı için uyandığı ve Yasin Can Karakaya'yı kaldırmak için yanına gittiğini söylediği iddia edildi.

İstanbul’da toprağa verilecek
Olay yeri inceleme ekiplerinin evde yaptıkları incelemelerde Yasin Can Karakaya'nın kafasının sağ kısmından vurulduğunu ve kurşunun başının diğer tarafından çıkarak duvara isabet ettiğini belirledi. Yasin Can Karakaya'nın silahının ayaklarının arasında olduğu ve şarjörünün de silahtan çıkmış olduğu öğrenildi. Karakaya'nın cenazesi tamamlanan inceleme işlemlerinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmit Asri Mezarlık Morgu'na kaldırıldı. Karakaya'nın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilerek İstanbul’da toprağa verilecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki