Avrupalılar, Hayran Kaldı

Avrupalılar, Hayran Kaldı
04 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:45

 Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği tarafından yürütülen ERA Projesi kapsamında İzmit'e gelen yabancı konuklar, İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi’ni ziyaret ettiler.
Proje kapsamında Estonya, Polonya, İspanya, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen yabancı konuklara Genç Girişimciler Merkezi’ni ziyaretlerinde İzmit Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgi verildi. Genç Girişimciler Merkezi sorumlusu Enis Göçer, İzmit Belediyesi’nin gençlere yönelik örnek çalışmalar yaptığını anlatarak, ”Genç-iz, Speaking Cafe, 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi ve Genç Girişimciler Merkezi bu alandaki gençlere yönelik projelerden sadece birkaçıdır. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, gençlere büyük önem vermekte, onların önünü açacak her türlü çalışmaya destek olmaktadır” dedi. Avrupalı konuklar, İzmit Belediyesi’nin gençlik çalışmalarından oldukça etkilendiklerini söylediler.
Estonya, Polonya, İspanya, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen yabancılar, daha sonra İzmit turuna çıktılar. Avrupalı konuklar, Bağçeşme Şehitler Korosu’ndan İzmit’i kuşbakışı izledikten sonra Sırrıpaşa Konağı’nı İzmit Belediyesi Müzesi’ni Yeşilkonak’taki İpek Halın Kursu’nu ziyaret ettiler. Daha sonra Gölkay ve SEKAPARK’ı da gezen yabancılar, ”İzmit çok güzel bir şehir. Bizlere gösterilen ilgi ve alakayı hiç unutmayacağız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki