AVRUPALILARA KINA YAKTIK

45 öğretmen 9 öğrenciyi konuk ettiler. Gebze’nin güzide okullarından olan Mustafa Üstündağ Ortaokulu Avrupalı ziyaretçilerini ağırladı.
06 Nisan 2014, Pazar - 13:03

Almanya, İtalya,İspanya,İngiltere,Çek Cumhuriyeti,Polonya ve Bulgaristan’dan gelen 45 öğretmen ve 9 öğrencinin katıldığı “And They Lived Happily For Ever” adlı Comenius Okul Ortaklığı projesinin son ziyareti Mustafa Üstündağ Ortaokulu’nda gerçekleşti.Program kapsamında okulda çeşitli etkinlikler düzenlendi.İlk olarak okulun spor salonunda öğrencilerin ve velilerin de katıldığı muhteşem bir organizasyon gerçekleştirildi.Programda ilk olarak Program Koordinatörü ve İngilizce öğretmeni olan Berna Onok Bilir bir konuşma yaptı.Konuşmasında yapılan çalışmalardan bahseden Bilir,  konuklara programın öğrencilere kazandırdıklarından bahsetti.Daha sonra kürsüye gelen Okul Müdürü Zafer Ali Yaman İngilizce ve Türkçe olarak yaptığı konuşmasında iki yıl süren program sayesinde karşılıklı olarak insanların kültürlerini ve yaşam tarzları ile aramızdaki farklar ve benzerlikleri öğrendiklerini ve bunun sonucunda benzerliklerin daha çok olduğunu farkettiklerini belirtti.Okul müdürü Zafer Ali YAMAN konuşmasında ayrıca programın hazırlamasında ve proje sürecinde katkıları olan öğretmenlere,öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Spor salonundaki programda ana sınıfı öğrencilerinin dans gösterisi, folklör gösterisi ve kına gecesi canlandırması yapıldı. Okulda verilen ikramdan sonra GESMEK hocaları tarafından hat sanatı icra edildi.Ayrıca Okan Üniversitesinden gelen Ebru ustası tarafından konuklara Ebru çalışması yaptırıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki