Aynı Tas Aynı Hamam!

Aynı Tas Aynı Hamam!
18 Ağustos 2016, Perşembe - 16:03

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz otobüs duraklarındaki çevre kirliliği haberi üzerinden aylar geçmesine rağmen duyarsız kişiler tarafından yine eskisi gibi duraklara reklam, iş ilanları yapıştırmalar hız kesmiyor.

Çayırovada ilçe genelinde bulunan otobüs duraklarına asılan afiş ve bildiriler çevre kirliliğine yol açıyor yetkilileri yeniden göreve davet ediyoruz.

ÇAYIROVAYA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ

Son zamanlarda özellikle Çayırova’daki duraklara gelişigüzel şekilde asılan ilanlar görsel kirlilik oluşturduğu gerekçesiyle şikayet ediliyor. Gazetemize konuşan vatandaşlar belediye otobüs duraklarındaki ilan kirliliğine karşı yetkililerin önlem almasını istiyor.  Bilindiği gibi otobüs duraklarına asılacak ilanlar ücretli. Burada ilan yayınlamak ya da tabela asmak isteyenler belediyelerin ilgili kurumlarına müracaat ederek bu hakkı elde edebiliyor. Uygun görülmesi durumunda ise belediye yetkilileri görsel Kirlilik oluşturmayacak şekilde talep sahiplerinin ihtiyacını gideriyor. Adeta korsan bir şekilde asılan ilanlar ise ne yazık ki görsel kirlilik oluşturmaktan başka bir şey üretmiyor.  Üstelik asılan bu ilanların da ne kadar güvenli olduğu da akıllarda soru işareti uyandırıyor.

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Çevre ve görsel kirliliğine neden olan ve belediyeden izinsiz olarak asılan, el ilanları vatandaşlar tarafından tepki çekiyor. Duyarsız kişilerin yapıştırdığı, “Otobüs duraklarına yapıştırılan veya asılan pankart ve afişler kirliliğe yol açıyor. Çayırovalı vatandaşlar yaptıkları açıklamada Çayırova belediyesi zabıta ekiplerin bir an önce harekete geçmesini diliyoruz. İzinsiz olarak afiş ve pankart asanlar hakkında da en yüksek cezai işlem başlatmasını belirtilerek Çayırovaya yakışmayan görüntüyü artık görmek istemiyoruz” diye konuştular.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki