Baç Karakolu yıkılıyor

06 Ekim 2015, Salı - 13:25

Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatını inceleyen Bakan Fikri Işık, hastane inşaat alanında kalan Baç Karakolu’nun ay sonuna kadar yıkılacağını ve karakolun Fuar alanında hizmete devam edeceğini söyledi.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, inşaatı hızla yükselen Kocaeli Devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. Hastanenin 29 Ekim 2016 tarihine yetişecek şekilde programlandığını belirten Işık, Baç Karakolunun ise bu ayın sona kadar yıkılacağını söyleyen Işık, burada da hastanenin bir bölümünün inşa edileceğini kaydetti. Seçim beyannamesi ile ilgili konuşan Işık, ardından ihtiyacı olan bir aile ile görüştü ve Bulvar taksi durağını ziyaret etti. Taksi durağında çay içen Işık, burada taksicilerin de taleplerini aldı. 

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNUYORUZ

İncelemeden önce İl sağlık müdürü Mürsel Durmaz, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri, Şenol Ergüney, Kocaeli Devlet hastanesi Başhekimi Adem Çakır’dan bilgi alan Işık, ardından açıklama yaptı. öncelikle seçim beyannamesi ile ilgili ilk kez konuşan Işık, “Toplumun her kesimine dokunan, bir seçim beyannamesi yaptık. Engellilerden gençlere, emeklilerden kadınlara, çiftçiden işçiye kadar toplumun her kesimini dokunan bir bildirge oldu. Bugüne kadar AK parti’nin yaptığı en kapsamlı bildirge oldu” dedi. 

ADİL VE HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ

Türkiye’nin büyümesi gerektiğini belirten Işık, “Seçim beyannamemize de koyduğumuz gibi artık emek yoğun sektörlerde devlet gerekirse kendisi fabrikayı yapıp sembolik ramaklarla kiraya verecek. orta ve yüksek teknolojik üretime geçmemiz gerekiyor. Üretilen refahtan geniş kesimlerin daha fazla pay almasını sağlayacağız. Büyümeye uygun olarak adil ve hakça bölüşüm yapacağız” dedi.

MUHALEFETİN BEYANNAMESİNİ KONUŞMUYORUM

Muhalefetin seçim beyannamesi ile ilgili sorulara da yanıt veren Işık, “Muhalefetin beyannamelerini hakkında konuşmak istemiyorum. Kendi beyannamemizi halka anlatacağız. Noter tasdikli beyannameler kendi yaptıkları işlere güven olmadığının göstergesidir. Asıl noterliği millet sandıkta yapacaktır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki