Bacağına kavuşacağı günün hayaliyle yaşıyor

Darıca’da minibüsün çarpması nedeniyle bir ayı aşkın süredir tedavi gördüğü hastanede sol bacağı kesilen 4 yaşındaki Viyan Ada, günlerini kaybettiği bacağının yerine dikileceği hayaliyle geçiriyor.
23 Kasım 2014, Pazar - 00:26

Anne Halime Ada, yaptığı açıklamada, 16 Ekim´de Darıca Diş Hastanesinden çıkıp durağa yürüdükleri sırada minibüsün kızına çarparak ağır yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

"Birdenbire ses duydum ve kızımı yerde gördüm" diyen Ada, "Dünyam bir anda kararmıştı. Hemen kızımı sürükleyerek eczaneye götürdüm. Orada çalışanlar kızımı hemen hastaneye götürdüler ancak burada çok zaman kaybettik. Yaklaşık 3,5-4 saat bekledikten sonra ambulansla İstanbul´a sevk ettiler. İlk anda sevk etselerdi, belki kızımın ayağı kurtarılabilirdi" ifadesini kullandı.

33 GÜN SONRA TABURCU EDİLDİ

Kızının İstanbul´daki Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığını belirten Ada, diğer bacağında da kırıklar oluşan Viyan´ın 33 günlük tedavinin ardından taburcu edildiğini kaydetti.

İnşaatlarda çalışan baba Erol Ada da 2 kızı ve 1 oğlu olduğunu, kaza nedeniyle büyük acı yaşadıklarını dile getirdi. Kaza günü evde olduğunu, eşinin kendisini arayarak hastaneye çağırdığını aktaran Ada, şunları söyledi:"Kızımın ağır yaralı olduğunu öğrendim. Görevliler kızımın korkulacak bir şeyi olmadığını, doktorların müdahale ettiğini söylediler. Bir süre bekledikten sonra içeri girdim. Kızımın ayağının perişan durumda olduğunu, sedyede beklediğini gördüm. Doktorlara neden müdahale edilmediğini, neden başka hastaneye sevk edilmediğini sordum. Onlar da hastane araştırdıklarını, hiçbir hastanenin kabul etmediğini söylediler. 3,5-4 saat bekledikten sonra Pendik´teki Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edileceğini söylediler. Bizhastaneye gittik ancak ambulans gelmedi. Aradığımızda Kartal´a götürüldüğünü öğrendim."

"PROTEZLE YENİDEN YÜRÜMESİ İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ"

Ada, hastaneye gittiklerinde doktorların, Viyan´ın çok kan kaybettiğini ve durumunun çok kötü olduğunu söylediğini vurgulayarak, "Çok zaman kaybedildiği için ayağı dikme şansının kalmadığını, bu nedenle ayağını kaybetme riski olduğunu, amaçlarının kızımı hayatta tutmak olduğunu söylediler. Ben de gereken müdahalenin yapılması için kızımın hayatının önemli olduğunu belirterek imza verdim" diye konuştu. Ameliyatın ardından uzun süre yoğun bakımda kalan kızının, diğer bacağında da kırıklar bulunduğunu belirten Ada, "Bu büyük kazaya rağmen hayatta kaldı. ARTık tedavi süreci devam ediyor. Biraz büyüdükten sonra bacağına takılacak protezle yeniden yürümesi için çaba sarf edeceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki