BAKAN ÇELİK DARICA’DA

27 Ekim 2014, Pazartesi - 10:29

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Darıca- Bayramoğlu'nda atıl vaziyette bulunan SGK Tesislerini inceleyerek tesislerin devri konusunda görüşmelerde bulundu.

Çelik’e, incelemesi sırasında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ta eşlik ederken , incelemelerin ardından kısa bir açıklama yapan Bakan Çelik; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerinden atıl vaziyetteki tesisi kurtarma yönünde talepte bulunduğunu belirterek, bu nedenle tesiste inceleme yaptığını, görüşmelerin ardından devir konusunda somut adımların atılabileceğini söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da tesisin yıllardır atıl durumda bulunduğuna dikkat çekerek,Bakan Çelik’in onay vermesi durumunda  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle tesisi yeniden düzenleyerek faaliyete geçirmek istediklerini kaydetti.

Bayramoğlu Mahallesi'nde 22,5 dönümde kurulu 445 kişi kapasiteli eğitim ve dinlenme tesisinde 136 bungalov tipi evle birlikte biri yarı olimpik olmak üzere 3 adet yüzme havuzu ve plaj bulunuyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki