Bakan Işık Ateş Püskürdü!

Bakan Fikri Işık, "Sırf İmam hatipleri kapatmak uğruna meslek liselerinin önüne engel koydular, şimdi sanayide çalışacak eleman yok" dedi.
17 Kasım 2014, Pazartesi - 14:35

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk milletinin önüne engel konulmaması halinde her şeyi başaracağını belirterek, "Siz, 'İmam hatipleri kapatacağım' diyerek meslek liselerinin önüne engel koyarsanız bugün sanayici aranan eleman bulamaz. 'Ara elaman' demiyorum, aranan eleman bulamaz" dedi.

Mersin'de Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şubesi'nin onuruna verdiği sabah kahvaltısına katılan Bakan Fikri Işık'a ,Vali Özdemir Çakacak, Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Çiğdem Münnever Ökten ve Prof. Dr. Nebi Bozkurt eşlik etti. Işık, daha sonra ASKON şube açılışına katıldı. Burada söz alan Bakan Işık, ekonominin küreselleştiği dönemlerden itibaren ülkelerin kalkınmalarında ve gelişmelerinde en önemli aktörlerin girişimciler olduğuna dikkat çekti. Işık, şöyle konuştu:

"Girişimciniz yoksa bu yarışta saf dışısınız. Artık ülkelerin rekabetleri, devletlerin rekabetleri değil, şirketlerin rekabetine döndü. Artık pek çok ülke kendi şirketinin menfaatini savunmayı devletinin menfaatini savunmak olarak görüyor. Devlet başkanlarının başka bir ülkeye gidip herhangi bir şirketin ihale alması için kulis yapması normal karşılanıyor. Artık rekabet, girişimciler üzerinden yürütülüyor.

Güçlü girişimcilik ruhuna sahip Türk milleti, içinden çok daha fazla girişimci çıkarması ve girişimcilerin ölçek büyütmesi temel önceliklerimizden biridir. 'Başıma icat çıkarma' cümlesinin yerini artık 'Bir buluş da sen yap' almalı. Bir girişimde de sen bulun. Belki başarısız olabilirsin ama bir defa başarısız olursun ancak ikincide, üçüncüde başarırsın. Girişimcisini desteklemeyen hiçbir ülkenin artık bu çağda rekabet şansı yok."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki