Bakan Işık, “ Yeni projeleri hayata geçiriyoruz”

24 Aralık 2015, Perşembe - 12:37

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara’da, Kocaeli yatırımlarını masaya yatırdı. Işık, “Kentimizdeki mevcut yatırımları hızla sonlandırırken yeni projeleri hayata geçiriyoruz” dedi

 

Bakanlık binasındaki toplantıya AK Parti Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve ilgili bürokratlar katıldı.

YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM EDECEK

Bakan Işık, kent yöneticileriyle bürokratları buluşturduğu toplantıda, devam eden projelerin acilen sonlandırılması talimatı verdi.Kente yeni sosyal donatı alanlarının kazandırılması, vatandaşların rahat edeceği yeşil alan ve parkların yeni dönemde projelendirilmesini isteyen Bakan Işık, seçim öncesi kente dair dile getirilen vaadlerin bir bir hayata geçirilmesinin önemini vurguladı. Daha yaşanabilir Kocaeli için seferber olduklarını ve bu amaçla kentin yöneticilerinin de azimle çalıştığını ifade eden Bakan Işık, “kentimizdeki mevcut yatırımları hızla sonlandırırken yeni projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

TÜM PROJELER İRDELENDİ

TOKİ’nin yürüttüğü şehir stadı, hastaneler, gençlik merkezleri ve okullar gibi çalışmaların son durumlarının da ele alındığı toplantıda, Yalova ve İzmit’i yakından ilgilendiren Güney Otoyolu projesi tüm detaylarıyla irdelendi. Güney otoyolunun Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Kartepe’nin yerleşim yerlerinden geçmemesi için yol güzergahının yeniden düzenlendiği toplantıda, ayrıca, Kandıra-İzmit ve Kandıra-Kaynarca duble yollarıyla trafiği rahatlatacak köprülü kavşak çalışmaları hakkında da Bakan Işık’a bilgi sunuldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki