Bakan Işıktan Dilovası Müjdesi

16 Temmuz 2014, Çarşamba - 15:31

Ziyaret Dilovası Belediye Başkanlık makamında gerçekleşti, Bakan Işık Dilovası’ndaki çalışmalar hakkında Başkan Toltar’dan bilgi aldı. Bakan Işık, Dilovası’na önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın çalışmalarını takip ettiklerini ve gerektiğinde kendisine destek verdiklerini söyledi.

AMELİYATHANE YAPILACAK

Dilovası Devlet Hastanesi ameliyathanesi ihalesi hazırlıklarının sürdüğünün belirten Bakan Işık ilerleyen zamanda ameliyathanenin de yapılacağını belirtti. Dilovası’nın eğitim yatırımlarını da ele alan Bakan Işık, "Bir kaç yıl önce bir iddia atmıştık ortaya ve demiştik ki; Dilovası eğitimde Kocaeli’nin en büyük ilçesi olacak. Şu anda bir iki yatırımımız kaldı, onları da gerçekleştirdik mi, Dilovası ilçesi eğitimde Kocaeli'nin en güçlü ilçesi Dilovası olacak" dedi.

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI VE İSTİHDAM

Dilovası’ndaki gençlere meslek edindirilmesini çok önemsediklerini belirten Bakan Işık, Dilovası gençlerinin ikamet ettiği yerlere yakın sanayi bölgelerinde istihdam edilmesini ve almaları gereken eğitim için, İŞKUR’un yakın zamanda Dilovası’nda şubesinin açılacağını söyledi. Bakan Işık, sanayicilere istihdamda Dilovası’nı öncelikli olarak değerlendirmelerini isteyerek, “Dilovası’nda ikamet eden vatandaşların buradaki fabrikalarda çalışmalarına öncelik verin, ‘yeterli nitelikte eleman yok’ diyorsanız bunu yetiştirmek için kurslarımızı tereddüt etmeden açacağız” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki