Bakan Soylu, Kocaeli Valiliği'ni Ziyaret Etti

Bakan Soylu, Kocaeli Valiliği'ni Ziyaret Etti
26 Haziran 2016, Pazar - 19:59

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyarette bulundu.

Valilik önünde Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcıları ve daire müdürleri tarafından karşılanan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayarak ,Sayın Valimiz ile Valilik Makamına geçti. Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Sayın Bakanımızı ilimizde ve Valiliğimizde ağırlamaktan büyük onur duyuyor, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Yeni dönemde, hükümetimizde bu onurlu ve sorumlu görevde şahsım ve tüm Kocaeliler adına kendilerine üstün başarılar diliyorum. Sayın Bakanımızın ülkemize hizmetleri ve bu anlamda gayreti herkesçe malumdur. Çalışma hayatı açısından yeni dönemde Sayın Bakanımızın önderliğinde yapısal ve çok özel çözümler ve süreçlere bağlı başarılar elde edileceğine dair inancımızı paylaşıyorum.Kocaelimiz; ülkemizin çok önemli sanayi ve üretim ilişkilerinin bulunduğu bir merkezimizdir. Bugün Sayın Bakanımızla olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kendilerine ilimize hoş geldiniz derken, bu nazik ziyaretleri için ayrıca teşekkür ediyor, şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım adına saygılarımı arz ediyorum.” diyen Sayın Valimizin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ise yaptığı konuşmalarında; “Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Bugün ülke üretimimiz, ekonomimiz ve bulunduğumuz coğrafya açısından da ülkemizin kalbi sayılabilecek Kocaeli’deyiz. Bu akşam sanayimizin önde gelen kuruluşlarından biri olan Pirelli’de iftar yapmak için Kocaeli’ye geldik.

Bugün Osmangazi köprüsünden geçtik ve oradaki şantiyede olan arkadaşlarımızla birlikte olduk. Bu muhteşem eseri görebilmenin de mutluluğunu yaşadım. Attığımız her adım aslında dünyaya bir bayrak sallamaktır.  Bu muhteşem eser iki yakayı ve coğrafyayı birbirine bağlıyor. Özellikle bu vizyonu Türkiye’ye kazandıran anlayışa müteşekkirim. Orada emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu geleceğe ait bir sıçramanın en önemli ayaklarından bir tanesidir. Osmangazi köprüsü inşallah her noktaya ayrı katkılar sağlayacaktır. Bu vesileyle her gittiği yerde önemli hizmetlere imza atan kıymetli Valimize teşekkür ediyor, Kocaeli’de kendilerini görmekten büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum.” diyen Sayın Bakanımıza konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu,  günün anısına Hereke Halısının motiflerinin yer aldığı el işlemesi bir vazo takdim etti.

Bir süre Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun makamında sohbet eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, bir sonraki programına gitmek üzere makamdan ayrıldılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki