BALKAN ŞAMPİYONASI DARICA’DA YAPILDI

09 Kasım 2014, Pazar - 10:32

 

Türkiye ile birlikte 6 Balkan ülkesinden bay ve bayan yaklaşık 100 sporcunun yarıştığı 58. Balkan Kros Şampiyonası Darıca’da yapıldı.

Türkiye’nin yanı sıra  Bulgaristan, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Romanya’nın katıldığı 58. Balkan Kros Şampiyonası’na katılan sporcular, 4 kilometre genç bayanlar, 6 kilometre genç erkekler, 6 kilometre 23 yaş altı bayan,  8 kilometre 23 yaş altı erkek, 8 kilometre büyük bayan ve 10 kilometre büyük erkek kategorilerinde mücadele ettiler.

TÜRKİYE MADALYALARI TOPLADI

Genç erkeklerde Süleyman Bekmezci şampiyon olarak kürsüye çıkarken Türkiye 1. Oldu.Romanya ise ikinciliği elde eden ülke oldu. Darıca Belediyesi sporcularından Ramazan Karagöz yarışı ikinci sıra tamamladı.Genç bayanlarda ise Romen sporcular ilk üç sırayı alırken , Romanya’nın ardından Türkiye takım halinde ikinci oldu.

Yıldız Erkeklerde Türkiye takım halinde birinci olurken Vedat Günen yarışı birinci tamamlayan sporcumuz oldu.Yıldız bayanlarda Özlem Kaya rakiplerinin önünde birinci olurken Türkiye takım halinde şampiyonluğu elde etti.Yıldızlarda Romanya ikinciliği elde eden ülke oldu.

Büyük erkeklerde Bulgaristan Mıtko Tsenov şampiyon olurken takım halinde birinciliği Türkiye elde etti. Büyük bayanlarda ise Sırbistan’dan Amela Terziç şampiyon olurken ülke sıralamasında Romanya birinci ,Türkiye ise ikinci sırayı elde etti.

ORGANİZASYONA TAM NOT

Organizasyon otoritelerden tam not alırken , Atletizm Federasyonu ile birlikte düzenledikleri organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerinin altını çizen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “Darıca ailesi olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandık.”diyerek tüm yarışmacılara başarılar diledi.

Şampiyonanın düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise  " Avrupa ve Dünya şampiyonalarında gördüğümüz bir organizasyon ve saha. Biz yarışma sahalarında böyle cıvıl cıvıl seyirci ve portföyü yakaladığımızda mutlaka büyük şampiyonlar da onların arasından gelecektir. Birinci amaç insanları sahaya çekebilmek, ondan sonra şampiyonları yetiştirebilmek" ifadesini kullanırken başta Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şampiyon sporcu ve takımlara madalyalarını Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar,Darıca Kaymakamı Ömer Karaman , Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve diğer protokol üyeleri verdiler.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki