Baltalı katil 550 gündür kayıp

12 Ocak 2016, Salı - 13:13

10 Temmuz 2014 günü Akmeşe Mecidiye Köyü'nde beşinci eşini baltayla katlettikten sonra kayıplara karışan Abdulhadi Hakan tam 550 gündür kayıp.10 Temmuz 2014 günü Akmeşe Mecidiye Köyü'nde beşinci eşini baltayla katlettikten sonra kayıplara karışan Abdulhadi Hakan tam 550 gündür kayıp

10 Temmuz 2014 günü Kartepe'ye bağlı Akmeşe Mecidiye Köyü'nde meydana gelen olayda daha önceki eşini öldürdüğü için 16 yıl hapis yatan 64 yaşındaki Abdulhadi Hakan, beşinci eşi olan ve kendisinden 37 yaş küçük 3 çocuğunun annesi 27 yaşındaki Ayşe Hakan'ı da baltayla yaralayıp kaçtı.

BALTAYLA VURDU

Abdülhadi Hakan, iddiaya göre daha önce de şiddet uyguladığı eşiyle kıskançlık yüzünden her gün tartışıyordu. Balta darbeleriyle yaralanan ve kanlar içinde yere yığılan Ayşe Hakan'ı hareketsiz yerde gören Abdulhadi Hakan evden çıkarak ortadan kayboldu. Çocuklarının haber verdiği komşuların araması üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri genç kadını kanlar içinde buldu. Ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç kadının vücudunda birçok kırık ve kesik olduğu belirlendi.

İLK EŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ
Şüpheli koca Abdulhadi Hakan'ın yakalanması için araştırmalar sürdürülürken, bu kişinin daha önce 4 evlilik yaptığı, ilk nikahlı eşini yıllar önce öldürdüğü için 16 yıl cezaevinde hapis yattığı ortaya çıktı. Daha sonra 3 kez de imam nikahıyla evlilik yaptığı anlaşılan Abdulhadi Hakan'ın cezaevinde tanıştığı bir mahkum arkadaşının kız kardeşi olan şimdiki eşiyle 5 bin TL başlık parası verip 13 yıl önce resmi nikah kıyarak evlendiği ve 3 çocukları bulunduğu belirtildi.

KATİL 550 GÜNDÜR KAYIP
Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan talihsiz kadın bir süre burada tedavi gördükten sonra ailesinin de Van'da olması sebebiyle Van'daki çeşitli hastanelerde tedavi gördü.  Son olarak Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Hakan, 2 Aralık 2014 günü solunum yetmezliği nedeni ile yaşama gözlerini yumdu. Olayın meydana geldiği günden bu yana tam 550 gün geçti. 550 gündür soruşturmada hiç bir ilerleme kaydedilemedi. Katil koca hala yakalanamadı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki