Banka soyguncusu askeri mühimmat deposu çalışanı çıktı

15 Aralık 2015, Salı - 15:05

Kocaeli'de 13 Kasım'da bir banka şubesine girerek, banka çalışanlarını ve müşterileri rehin alan çarşaflı soyguncunun Donanma Komutanlığı’nda mühimmat deposunda çalıştığı ortaya çıktı.

Kocaeli’nde geçtiğimiz kasım ayında Gölcük'te bir banka şubesine girerek, banka çalışanlarını ve müşterileri rehin alan soyguncu 6 saatlik operasyon sonucu yaralı olarak ele geçirilmişti. Çarşaflı soyguncunun Donanma Komutanlığı’nda mühimmat deposunda çalıştığı ortaya çıktı.

Banka soyguncusu askeri mühimmat deposu çalışanı çıktı

Vatan'ın haberine göre, soygun soruşturması çok yönlü sürdürülürken, olayın örgüt bağlantılı olduğuna dair bulguya ulaşılmadığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında bankada rehin alınanların ifadesi tamamlandı. Olayda 7 kurşun alan soyguncu İ.İ.’nin bir aydır yoğun bakımdan çıkamadığı,Kocuurunun kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Eşinden ayrı yaşayan soyguncu İ.İ’nin maddi durumunun iyi olduğu tespit edildi. Soyguncu bankaya girip 800 bin lira para istemişti. Donanma Komutanlığı’nda mühimmat deposunda çalışan İ.İ.’nin olayda kullandığı bomba düzenekleri ve silahın kriminal raporlarının çıkması bekleniyor.

Öte yandan soyguncu İ.İ.’nin bankaya 500 metre ilerde bulunan E-130 devlet karayolu üzerinde bir araçtan inerek bankaya yürüyerek geldiği belirlendi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki