Baroya 3 yeni avukat katıldı

15 Ekim 2015, Perşembe - 13:26

Avukatlık stajlarını tamamlayan genç avukatlar Ezgi Kayaoğlu, Azize Velioğlu ve Mehmet Akif Türk, düzenlenen tören ile yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attılar. 3 avukatın katılmasıylaKocaeli Barosu’nun avukat sayısı 1223 oldu

 
Baro avukatlık stajlarını tamamlayan Azize Velioğlu, Mehmet Akif Türk ve Ezgi Kayaoğlu, Kocaeli Barosu’nda düzenlenen yemin töreni ile avukatlık ruhsatlarını aldılar ve yeminlerini ettiler. Mesleğe ilk adımlarını atan üç genç avukata öğüt veren Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Kişisel ve mesleki itibar avukatların en önemli sermayesidir ve ne pahasına olursa olsun korunmalıdır” dedi. Öte yandan törene Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu da katıldı. 3genç avukatın katılmasıyla Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı 1223 oldu.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Yemin töreni öncesinde konuşan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe,  Ankara’da yaşanan bombalı saldırıya değinerek, “Bizler biliyoruz i tarihimizin en acı bu terör saldırısını lanetlemek ve yüreklerimizdeki derin yarayı asla dindirmeyecektir. Yine bizler biliyoruz ki bu ve diğer tüm terör saldırıları birlikte yaşam ve toplumsal barış umudunu hedef alan, huzur ve kardeşliği bozmaya çalışan hain plan ve eylemlerdir. Biz birlik olarak bunlara müsaade etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

İTİBARINIZI KORUYUN

Devamında genç avukatlara öğütler veren Gökçe, “İyi bir avukat her zaman analitik düşünür, yaratıcı olur, sürekli araştırır, güçlü bir iletişimi olur, azimlidir etkili konuşur, sürekli eğitim alır, çok okur ve her şeyden önce mütevazidir. Unutmayın ki kişisel ve mesleki itibar avukatın en önemli sermayesidir. Ne pahasına olursa olsun bu itibar korunmalıdır. Sizlerin her zaman ve her ortamda hukukun üstünlüğünü, demokratik hukuk devletinin bireysel hak ve özgürlüklerini savunacağınıza ve bu yolda çaba göstereceğinize canı gönülden inanıyorum” açıklamasında bulundu. Gökçe’nin konuşmasının ardından yemin törenine geçildi. Yemin töreni sonrası Baro’da kokteyl verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki