Baroya iki taze kan

25 Mart 2015, Çarşamba - 23:21

Kocaeli Barosu’nda yapılan yemin töreni ile Esra Öztürk ve Levşa Gülşah Sağlam ruhsatnamelerini alarak avukatlığa ilk adımı attı. Yeni üyelerle birlikte baronun üye sayısı 1198 oldu

Kocaeli Barosu’nda dün yapılan yemin töreniyle 2 genç avukat daha ruhsatnamelerini alarak avukatlığa ilk adımı attı. Avukat Esra Öztürk ve Levşa Gülşah Sağlam’ın yemin töreniyle birlikte Baro’nun üye sayısı 1198 oldu. Baro başkanı Avukat Sertif Gökçe, gençlerin yemin töreninde yaptığı konuşmada genç avukatların baroya katkıda bulunmalarını istedi. Yemin törenine eski baro başkanları, çok sayıda avukat ve genç avukatların yakınları katıldı.

 

GÖKÇE NASİHAT ETTİ
Baro’daki yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Mesleğe ilk adımı atıyorsunuz. Sizin eğitiminizde yanlarınızda olan ailenize ve stajınızı yanında yaptığınız meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Avukatlık kamu hizmetidir. Kutsal, onurlu ve şereflidir. İşinizi severek, özverili yaparsanız mutlu olursunuz. İşinizi yarım bırakmadan, ilkelerden taviz vermeden, doğrudan yana, işinizi şansa bırakmada mesleğinizi yapınız” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki