Başbakan Davutoğlu Kocaeli'de

07 Şubat 2015, Cumartesi - 15:23

Yahya Kaptan’daki Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonun’da  AKP’nin 5. Olağan Kocaeli İl Kongresi gerçekleştiriliyor. Kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılıyor. Başbakan Davutoğlu, Sakarya il kongresinin ardından Kocaeli İl kongresine katılmak üzere ilimize geldi.

 

 

Başbakan Davutoğlu ile birlikte Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Orman Bakanı İdris Güllüce, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, TBMM Grup Başkan Vekili Mahir Ünal da kongreye katılanlar arasındaydı.  AKP Kocaeli Teşkilatının büyük önem verdiği kongre için haftalardır yoğun bir çalışma yapıldı. İl Başkanı Mahmut Civelek, son kez il başkanı sıfatıyla gerçekleştireceği kongrenin görkemli ve kusursuz geçmesi için büyük çaba harcadı. Salon ve Yahya Kaptan Mahallesi, parti bayrak, flamalarıyla süslendi. Kongreye katılacakların salon çevresinde araçlarını park edecekleri yerler bile önceden ayarlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dev posterleri salona asıldı. 

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Saat 11.00 gibi kongrenin yapılacağı Yahya Kaptan’daki Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu önünde toplanan partililer salona 12.30 gibi salona alınmaya başlandı. İlk olarak salona kadınlar alınmaya başlandı. Yoğun bir güvenlik önleminin alındığı bölgede adeta kuş uçurtulmadı. Salona girişte ise aşırı bir arama yapıldı. İçeriye su, parfüm, çakmak gibi malzemeler alınmadı. Partili gençler, kongrenin yapılacağı Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu önünde bol bol slogan attı. Seyyar satıcılar ve sağlık ekipleri de Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu önünde yerlerini almıştı.  AKP İl kongresinde, ilçe kongrelerinde seçilen 600 delege ile, 50 mevcut il yöneticisi, 7 milletvekili, 5 disiplin kurulu üyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte 63’ü doğal delege toplam 663 partilinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Bütün görevler için, tek liste ile seçime gidilecek. Şemsettin Ceyhan, bu kongre ile seçilmiş il başkanı olacak. Ayrıca, yine tek liste ile 50 kişilik il yönetim kurulu, 5 kişilik disiplin kurulu, 3 kişilik demokrasi Hakem Heyeti ve 24 büyük kongre delegesi belirlenecek.


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki