Başimiler AK Parti’ye yürüdü

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın da içinde bulunduğu Başimi Aşireti ailesi önceki gün Dilovası Selahattin Eyyübi Semt Konağında bir araya geldiler.
11 Şubat 2014, Salı - 16:06

Akrabalarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Yaman ve Başimi ailesinin fertleri toplantı sonrası hep birlikte AK Parti’ye destek vermek amacı ile yaklaşık bir kilometrelik yolu topluca yürüyerek AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar’ın adaylık tanıtım toplantısına katıldılar.

BAŞİMİLER BİR ARAYA GELDİ

Dilovası’nda geniş bir aileye sahip olan Başimi Aşireti fertleri önceki gün Selahattin Eyyübi Semt Konağında bir araya geldiler. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın da içerisinde yer aldığı Başimi aşireti fertleri burada meclis üyeliği içinde oylamada bulundular. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman burada yaptığı konuşmada “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Değerli akrabalarım, yaklaşık beş yıl önce bu günlerde bir çoğununuz evini ziyaret ederek, aziz halkımızın hizmetkarı olmak için sizlerinde desteğiyle kutlu yola çıktık. Dilovası halkının ve sizlerinde desteğiyle yaklaşık beş yıldır aziz milletimize hizmetkarlık yapıyoruz. Dilovası halkının daha güzel yaşaması için hizmet üretmeye devam ediyoruz. Dün devraldığım Dilovası bugünün Dilovası değil. İnşallah yarınları da daha güzel bir Dilovası olacaktır.”dedi.

HİÇBİR AİLEMİN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEDİM

Ailesi ve akrabalarına seslenen Başkan Yaman, “Benim babamın kanını taşıyanlar şunu iyi bilsinler ki asla ama asla hiç bir akrabamın, hiçbir dostumun, bana oy verenlerin başını öne eğecek hiç bir eylemin içinde olmadım, olmayacağımda Allah’ın izniyle. Bu asil aileye layık olmaya çalıştım. Sizlerinde takdiriyle bunu başarabildiğimi düşünüyorum. Elbette ki eksiklerimiz ve kusurlarımız olmuştur. Yapmak isteyipte yapamadığımız şeyler olmuştur. Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Beş yılda yetmiyor. Ama benimle beraber belediye başkanlığı düşünen on iki arkadaşım daha vardı. Nasıl 2009 yılında bize nasip olduysa partimiz bu sefer başka bir arkadaşımız Ali Toltar’a karar kılmıştır.

HİÇ KİMSEYİ SATMADIM

Bu arkadaşımızda yine bu ailenin bir nevi akrabasıdır. Dolayısıyla sayın Başbakanımızın çizgisinde siyaset yapmaya gayret ediyorum. Ve bu yola çıkarken Başbakanımızı yolda bırakmayacağımızı beyan etmiştim. Bedeli ne olursa olsun. Hayatım boyunca hiç kimseyi satmadım. Yarı yolda bırakmadım. Aziz ailem siyaset yaptığımız partimizde elbette ki bizleri temsilen bir temsilcimiz olacaktır. Ailemin ve akrabalarımın ve ailemin çıkaracağı temsili makamda bulunacak arkadaşımıza burada bulunan herkes sahip çıkacak ve arkadaşımızın da en iyi yerde olması için gayret göstereceğiz. Bu konuda endişemizde yok. Çıktığımız bu hayırlı yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Bizim içinde hayırlısı buymuş benim ailemin temsilcisi olarak herkesinde ortak kararı olarak Enver Aydemir, kardeşimiz seçilmiştir. Hiç kimsenin bir şüphesi olmaması için burada yine oylama yapacağız.”dedi.

BAŞİMİLER’İN ADAYI ENVER AYDEMİR

Aile içerisinde yapılan oylamada Enver Aydemir’in meclis üyesi olması oy birliği ile alındı. Ailemin ve değerli akrabalarımın isteği üzerine bu yola çıkıyoruz. Tüm büyüklerime ve akrabalarıma bana olan güveninizden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

BAŞİMİLER AK PARTİ’YE YÜRÜDÜ

Yerel seçimlerde fire vermeden AK Parti’yi destekleme kararı alan Başimi aşireti fertleri toplantı sonrası Cemil Yaman ile birlikte Selahattin Eyyübi Semt konağından yaklaşık bir kilometrelik yolu yürüyerek tam kadro AK Parti Adayı Ali Toltar’ın aday tanıtım programına katıldılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki