Başkan Akbaş, Rehabilitasyon Merkezlerini Ziyaret Etti.

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti.
04 Aralık 2013, Çarşamba - 16:42

 Özel Elit Pamuk, Sevgi Çiçekleri Ve Özel Yeni Gün Gelişim Rehabilitasyon Merkezlerini ziyaret eden başkan Akbaş’a belediye meclis üyesi Orhan Keskin, AK Parti Çayırova ilçe teşkilatı  yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı,Zafer Kılıç, ekonomik işlerden sorumlu başkan yardımcısı,Turan Kocagöz eşlik etti.

Özel Elit Pamuk, Sevgi Çiçekleri Ve Özel Yeni Gün Gelişim Rehabilitasyon Merkezlerini ziyareti esnasında rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören çocukların velileri ile bir araya gelen başkan Akbaş, sorunları ve talepleri dinledi. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde belediye tarafından yapılan hizmetler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Akbaş, engelli koordinasyon merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akbaş, EKM İle Hizmetlerimiz Devam Ediyor

Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan çocukların özel çocuklar olduklarını ifade eden Akbaş, Çayırova’da engelli koordinasyon merkezi bünyesinde bireysel farklılığı olan vatandaşlar ve çocuklar için özel hizmetler gerçekleştirdiklerini vurguladı. Engelleri kapalı kapılar ardında bıraktıklarını ve bireysel farklılığı olan vatandaşların sosyal yaşama kazandırılması amacı ile yola çıktıklarını vurgulayan Akbaş, engelli koordinasyon merkezi bünyesinde bireysel farklılığı olan çocukların okullarına ulaşım noktasında destek olduklarını söyledi. Bunun yanı sıra yine engelli vatandaşlar için EKM bünyesinde birçok hizmeti hayata geçirdiklerini vurgulayan Akbaş, hizmetlerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından engelsiz yaşam merkezi için önemli bir aşama kaydettiklerini ifade eden başkan Akbaş, yapılacak tesisin yatırım planına alındığını müjdeledi. Özellikle engelli çocukları ya da engelli yakınları olan ailelerin hayatlarında büyük bir kolaylık sağlayacak merkezin Çayırova’da gerekli bir yatırım olacağını kaydeden Akbaş, “Çayırova Belediyesi olarak bireysel farklılığı olan vatandaşlarımıza yönelik birçok alanda hizmetler yaptık. Engelli koordinasyon merkezimiz bünyesinde bireysel farklılığı olan vatandaşlarımızın yanı sıra bakıma muhtaç vatandaşlarımıza, kimsesiz vatandaşlarımıza, yaşlı ve yatalak hastalarımıza yönelik hizmetler geliştirdik. Engelsiz yaşam merkezini Çayırova’mıza kazandırarak bireysel farklılığı olan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilme imkanı bulacağız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizi sunduk ve yatırım planına aldırdık. Bu merkezde günlük bakım evi gibide hizmetler yer alacaktır. Engelli bir vatandaşımızla ilgilenen her ailenin üzerinde yükünü hafifletecek ve yardımcı olacağız. Bu güne kadar yapılan her hizmette ailelerimizin birçok yükünü hafiflettik, bundan sonrada çalışmalarımız sürecektir” dedi.

En Büyük Destek, SEVGİ

“Toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak hepimizin sosyal sorumluluğu olmalıdır” diyen Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, bireysel farklılığı olan vatandaşlara verilebilecek en büyük desteğin sevgi olduğunu söyledi. Bu anlamda gerçekleştirdiği rehabilitasyon merkezlerinde 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayan başkan Akbaş, rehabilitasyon merkezi ziyaretlerinde, eğitim alan öğrencilerle de yakından ilgilendi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki