Başkan Demirci, Cumhuriyet Mahallesi’nde Yatırımları Değerlendirdi

Başkan Demirci, Cumhuriyet Mahallesi’nde Yatırımları Değerlendirdi
08 Ağustos 2016, Pazartesi - 13:44

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven’i ziyaret etti. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki belediye yatırımlarını inceleme programı çerçevesinde mahalle muhtarlığını da ziyaret eden Demirci, burada muhtar Mustafa Güven ile mahalleyi kapsayan çalışmaları değerlendirdi.

Demirci, Mahalle Muhtarı Mustafa Güven’le Bir Araya Geldi

Mahalle muhtarlığı ziyaretinde Cumhuriyet Mahallesi’nin sosyal yaşam alanları ve imar yapısıyla oturmuş bir mahalle olduğunun altını çizen Demirci, mahalle muhtarı Güven ile fikir alışverişinde bulundu. Yine mahalle yatırımlarını gezerken eksiklikler tespit ettiklerinin altını çizen Demirci, mahallede yeni yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Garaj ve Lojistik Merkezi Tamamlanıyor

Öncelikle devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şevki Demirci, Garaj ve Lojistik Merkezi’nin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. Belediye hizmet araçlarının bu merkezde toplanacağını ve lojistik alanında da sistemli bir şekilde hizmet verileceğini aktaran Demirci, Çayırova Belediyesi’nin önemli bir ayağının bu alanda olacağını aktardı. 15.000 metrekare alan içerisinde 2.6 milyon liralık bir yatırımla tesisi tamamlayacaklarını ifade eden Demirci, yaklaşık 100 araçlık belediye filosunun burada konuşlandırılacağını belirtti.

Kapalı Semt Pazarı Tamam

Mahalle içerisinde kısa sürede inşaat çalışmaları tamamlanan ve hizmete açılacak günü bekleyen Kapalı Semt Pazarı hakkında da bilgiler veren Demirci, modern ve hijyenik şartlarda semt pazarının hizmet vereceğini söyledi. Yeni statüye göre semt pazarlarının sabit alanlarda hizmet vereceğini ifade eden Demirci, Çayırova’nın ilk Kapalı Semt Pazarını Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa ettiklerini açıkladı. Yaklaşık 3.500 metrekare alan üzerine projeyi uyguladıklarını ifade eden Demirci, semt pazarının Kurban Bayramı süresince kurban kesim alanları olarakta hizmet verebilecek bir şekilde planlandığını vurguladı.

Yeni Parklar İlgi Odağı Oldu

Muhtarlık ziyaretinde son olarak çevresel yatırımlara değinen Demirci, TOKİ konutlarının bulunduğu alanda pek kullanışlı olmayan 3 ayrı parkta yenileme yapıldığını söyledi. 2’sinde tam birinde ise kısmi revize yapıldığının altını çizen Demirci, mahalle sakinlerinin dinlenme alanlarında daha iyi zaman geçirebilmeleri adına parkları tam donanımlı inşa ettiklerini belirtti. Çocuklar ve gençlere yönelik basketbol, voleybol ve futbol sahaları oluşturduklarını dile getiren Demirci, çevresel yatırımların süreceğini söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki