Başkan, “Gençlerimiz kendi toprakları üzerinde müteşebbis olmalıdırlar”

Başkan, “Gençlerimiz kendi toprakları üzerinde müteşebbis olmalıdırlar”
22 Nisan 2016, Cuma - 16:56

Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra Yusufça köyüne konuk olarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Son 12 yılda Türkiye’de, Kocaeli’de ve Kandıra’da büyük bir değişim ve gelişme yaşanılmasıyla birlikte, ekonomik ve siyasi krizlerin geride kalması yoksulluk girdabına sürüklenen ülkemizin en zor döneminde iktidar olduklarını her ortamda ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  vatandaşlarla buluşmalarını Kandıra’nın Yusufça köyünde devam ettirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Özder, Yusufça Köyü Muhtarı Ahmet Çakır ve vatandaşların katıldığı kahvaltılı programda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Köylerimizin aslını kaybetmeden gelişecek ve cazibe merkezleri olacak. Gençlerimizin artık burada kalmalı, kendi toprakları üzerinde müteşebbis olmalıdırlar. Tarım ve hayvancılık üzerine üretim gerçekleştirmelidirler” dedi.

VATANDAŞIMIZIN AYAĞI ÇAMURA DEĞMEMELİ

Bu gün geldiğimiz noktada ülkemize ve kentimize kazandırılan imkânların, Allah’a şükürler olsun ki bizlere gurur yaşattığını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız başta olmak üzere, hükümetimizin bakanları bütün dünyanın ilgisini çekmiş her gittikleri yere ülkemizin dinamizmini götürerek çalışmaktadırlar. Bizlerde burada altyapı ve üstyapının yanı sıra nerede eksik varsa onları tamamlıyoruz. Vatandaşımızın ayağı çamura değmemeli anlayışıyla hareket ediyoruz. Bunu başarmak ve eksik kaldığımız noktaları hızlıca yapmak için ekiplerimiz iş başındadır” diye konuştu.

KÖKEN VE ÖZDER’DE KONUŞTU

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’de Yusufça köyünde yaptığı konuşmada, “Şimdi Kandıra zamanı diyoruz. Bu nedenle hizmete devam ederken, belli aralıklarla hem sizle hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir araya gelmekten dolayı memnuniyet duyuyoruz. Köylerimizle beraber merkezimizi ve sahillerimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz” derken Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Özder’de, “İbrahim Başkanımız Kandıra’mızı seviyor bizde kendisini seviyoruz. Kandıra yatırımlar ilçesi oldu. Her köyümüz önemli yatırımlar almaktadır” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gençlerden gelen talepleri ve önerileri de dikkatlice dinledi. Başkan Karaosmanoğlu Yusufça köyünün kadın sakinleriyle de hasbihal ederek, hizmet noktasında fikirlerini aldı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki