Başkan Karabacak’a Çanakkale jesti

09 Haziran 2015, Salı - 16:44

“Çanakkale’ye Dedeme Gidiyorum” Projesi kapsamında ilçedeki bütün ortaokul son sınıf öğrencilerini Çanakkale’ye gönderen Darıca Belediyesi örnek bir çalışmaya imza atıyor.

 

Bu kapsamda, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Çanakkale’ye giden öğrenci ve öğretmenlerden oluşan bir grup Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı makamında ziyaret ederek bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, bu güzel etkinlikten dolayı öğretmen ve öğrenciler adına Başkan Karabacak’a teşekkür ederken, özellikle imkanı olmayan öğrenciler için Çanakkale gezilerinin büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

 

ÇANAKKALE TUHUNU YAŞATMAMIZ GEREKİR

Nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Karabacak, “Çanakkale’ye Dedeme Gidiyorum” Projesi ile ilgili olarak  vatandaşlardan son derece olumlu izlenimler aldıklarını ifade ederek amaçlarının ilçede eğitim gören bütün öğrencileri, bir kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’ye göndermek ve orada yatan şehitlerimizle buluşturmak olduğunu söyledi. Başkan Karabacak, ”Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız protokol çerçevesinde, bu yıldan başlayarak her yıl ortaokul son sınıfta okuyan bütün öğrencileri Çanakkale’ye götüreceğiz. Çanakkale Gezileri programlarına halkımızdan büyük talep var. Halkımız Çanakkale’de bu vatan için can veren şehitlerine gitmek istiyor. Oradaki manevi havayı teneffüs etmek istiyor. Bizlerde bu yıl itibariyle genç nesillerimizi de bu projeye dahil ederek Çanakkale ye götürüp Çanakkale Ruhunu yaşatmaya gayret ediyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol çerçevesinde genç nesillerimize Çanakkale’yi tanıtmak için çalışıyoruz. Umarım Çanakkale’den mutlu anılarla dönmüşsünüzdür. ”diyerek misafirlerini ağırladı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki