BAŞKAN KARABACAK’TAN YENİ YIL MESAJI

BAŞKAN KARABACAK’TAN YENİ YIL MESAJI
31 Aralık 2015, Perşembe - 12:26

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ,yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak 2016 yılının başta ülkemiz olmak üzere ,tüm insanlığa sağlık,mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni etti.

Geride bıraktığımız 2015 yılının gerek ülkemiz ve gerekse bölgemiz adına önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu ifade eden Başkan Karabacak,” ülkemiz açısından değerlendirecek olursak,2015 yılı öncelikle 7 Haziran ve akabinde 01 Kasım seçimleriyle demokrasi açısından önemli bir sınavı başarıyla atlatmış ve halkımız Ak Partili kadrolara bir kez daha ülkeyi yönetme hakkını tanımıştır. Bilim Adamımız Aziz Sancar’ın 2015 nobel Kimya Ödülü'ne layık görülmesi ve Milli Futbol Takımımızın Avrupa Şampiyonası’na katılması geride bıraktığımız yıl ülkemiz adına hepimizi sevince boğan gelişmeler olarak tarihte yerini aldı.

AYLAN BEBEKLER ÖLMESİN 

Bodrum'dan çıktıkları umut yolculuğunda annesi ve ağabeyiyle birlikte yaşamını yitiren Aylan Bebek hepimizin vicdanlarında derin yaralar açarken, Suriye’li mülteci kardeşlerimizin yaşadıkları acılar hepimizi üzmüştür.Avrupa ülkelerinin aksine Suriye’den gelen iki buçuk milyon  kardeşimize “Muhacir” gözüyle bakarak kucak açan hükümetimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kardeşlik örneği sergilemiştir.Umuyoruz ki 2016 yılında Suriye’deki zalim savaş biter ve bu insanlar yeniden kendi topraklarında yaşamlarını sürdürmeye devam ederler.Aynı şekilde özellikle son zamanlarda güvenlik güçlerimizin ve askerimizin başarılı operasyonlarıyla çökme noktasına gelen terör örgütlerinin kökünün kazınarak , 2016 yılının başta Güneydoğu Bölgemiz olmak üzere ülkemizin her karış toprağında barış ve kardeşlik duygularının hakim olduğu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Ülkemizin her alanda büyük bir atılım sürecine girdiği son yıllarda, bölgemizde bu olumlu gelişmelerden nasibini almış ve ulaşım sağlık ,eğitim ve altyapı başta  olmak üzere , bir çok önemli yatırımlar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bizler de yerel yönetimler olarak ,ilçemizin her alanda modern bir kent olması için ,halkımızla hep birlikte önemli projeleri hayata geçirdik  ve bundan sonra da çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürerek şehrimi güzelleştirmeye devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle,2016 yılının insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması dileklerimle  tüm halkımızın yeni yılını kutlar ,sağlık, mutluluk ve esenlikler temenni ederim.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki