Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Darıca ve İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın “Genç Kürsü” programlarına konuk olarak gençlerle bir araya geldi. 24 Haziran ve sonrası için bir değerlendirme yapan Karaosmanoğlu, “24 Haziran asıl gençlerin seçimidir” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Darıca ve İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği Genç Kürsü” programına konuk oldu. Gençlerle sohbet eden ve 24 Haziran seçimlerinde gençlere büyük sorumluluk düştüğünü dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti, gençlerin partisidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini gençlerimiz için getirdik. Bunun için 24 Haziran seçimleri en çok da gençlerin seçimidir” dedi.

 

“BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Kocaeli İl gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ile İle Gençlik Kolları Başkanları da “Genç Kürsü” programlarında hazır bulunurken, gençlere daha iyi bir gelecek bırakmak için vesayete meydan okuduk diyen Karaosmanoğlu, gençlerle olan sohbetinde “Türkiye'ye demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlattık. Ülkemizin yeniden yükseliş hareketinin içerisindedir. Bunda da en çok görev gençlerimize düşmektedir. Dün nasıl bekledilerse bugünde ellerini ovuşturarak Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, sevindirmeyeceğiz. Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“BİRLİĞİMİZİ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZAMAYACAKLAR”

Bu milleti kimseye böldürmeyiz ve bu bayrağı asla yere düşürmeyiz diyerek gençlerle olan birlikteliğinde 24 Haziran seçimlerinin öneminden de bahseden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu vatanın üzerinde kimseye operasyon yaptırmayız. Birliğimizi, beraberliğimizi ve bütünlüğümüzü bozamayacaklar. Ezanımızı susturamayacaklar, bayrağımızı indiremeyecekler. Büyük ve güçlü Türkiye’yi mutlaka milletimizle ve özellikle inşa edeceğiz. Bahane üretmek ve şikâyet etmekten başka hiçbir şey yapmayanlar bu ülkeyi yönetemez. Aslolan varlık sebebimiz, iman, vatan, bayraktır. Gençler dik durdukça bizi kimse yolumuzdan çeviremeyecektir. Bu aziz millet bir olursa aşamayacağı engelde yoktur” diyerek sözlerini tamamladı. “Genç Kürsü” programları Başkan Karaosmanoğlu’nun gençlerin sorduğu sorulara cevap vermesinin ardından sona erdi.