Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz’’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz’’
22 Ağustos 2016, Pazartesi - 11:34

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasında katılan sporcularla yakından ilgilendi ve vatandaşlarla da sohbet etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kerpe Halk Plajında gerçekleştirilen

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasında katılan sporcularla yakından ilgilenirken vatandaşlarla da sohbet etti. Kocaeli’de üçüncü Mavi Bayrağın alındığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu şampiyona ile kentimiz güzelliklerinin tanıtılması ve yüzme sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlama amacındayız. Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz” dedi.

“AMACIMIZ HALKIMIZI 7 GÜN 24 SAAT MEMNUN EDEBİLMEKTİR”

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sporcuların katılımıyla da heyecan içerisinde geçen şampiyona sonrası bir açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kandıra’mızın Mavi Bayraklı Kerpe Plajı’nda heyecanın zirvesindeyiz. Bu güzel şampiyondan sonra da vatandaşlarımız plajlarımızda her zaman, temiz, bakımlı ve sağlıklı ortamda dilediklerince kulaç atmayı sürdürebilir. Büyükşehir Belediyesi olarak, her alanda olduğu gibi üçüncü Mavi Bayrağımızı aldığımız Kerpe Plajı’nda da hemşerilerimize hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz. Çalışmalarımızın amacı bellidir, bize hizmet yetkisi veren milletimizi 7’den 70’e, 7 gün 24 saat memnun edebilmektir” açıklamasını yaptı.

“GENÇLERİMİZ BİR SPOR DALIYLA İLGİLENMELİDİR”

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasına katılarak engellerin nasıl aşıldığını bir kez daha gösteren Turgay Aysuran ve Dünya Master Dalında Yüzme Dünya Şampiyonu olan Ahmet Nakkaş gibi örnek sporseverlerin öneminden özellikle bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin hayatları boyunca bir spor dalıyla ilgilenmelidir. Gençlerimizin mücadeleleriyle ve azimleriyle de örnek alacağı sporseverlerimiz de bugün aramızda. Onlara buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bakınız şunu da ifade etmek istiyorum. Hizmet alanlarımızdan biri de halkımıza sağlıklı, dinlenme, eğlenme ve spor alanları sağlamaktır. Çok şükür biz bu hizmetleri vatandaşımıza mavi bayraklı plajlarımızla da verme ayrıcalığını yaşadık. Bir zamanlar kokudan yanından geçilmeyen denizlerimizden, 12 yıllık emeklerimiz neticesinde dalgalanan Mavi Bayrakların anlam ve önemini hiç unutmamalıyız. Ayrıca Kandıra’mızın çok güzel etkinliklerle adından sık sık söz ettirmesinden de gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

YÜZME SPORUNU YAYGINLAŞTIRMAK 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki