Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Odalar demokrasinin beşiğidir’’

17 Şubat 2016, Çarşamba - 14:09

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural ve yönetimini konuk etti.

 

Sektörün sorunları ve kentleşme üzerine gerçekleşen birliktelikte, odaların önemi ve pozitif fikirlerinin şehirler üzerine etkisi de konuşuldu. Buluşmada sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlerin gelişmesine çok büyük katkısı olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizde ve kentimizde ki odalar demokrasinin beşiğidir. Hepimizin gayesi ülkemizin daha güzel yarınlara yelken açması için hep beraber çalışmaktır. Bu ancak milletimizin, odaların, STK’ların, devlet kademelerin velhasıl bu vatanı seven herkesin birinci önceliği olmalıdır” dedi.

MÜTHİŞ BİR SEKTÖRÜN TEMSİLCİLERİSİNİZ

Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural, genel merkezleri ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaların yayınlarından bahsetmesinin yanı sıra çabalarının yerel yönetimlerle birlikte kentlere katkı sunmak olduklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, “Sizler müthiş bir sektörün temsilcilerisiniz. Reel sektörün başını çektiği sizler, kent yaşamının da daha kaliteli olması için çalışılması gereken önemli bir odasınız. Bununla birlikte hem ülkemizin hem de şehrimizin lokomotif odasınız. Kocaeli’ye daha fazla katkı vereceğinizden hiç şüphem yok” şeklinde konuştu.

ODALAR HÜKÜMETİ VE DEVLETİ YÖNLENDİRMELİDİR        

Oda olarak yapılan çalışmaların da konuşulduğu görüşmede fikirlerini net biçimde ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Odalarımız hükümeti ve devleti yönlendirmelidir.  Bunu yapabilecek güç odalarımızda mevcuttur. Ancak bu güç günlük politikalarla elde edilmez. Onun yerine iletişim kanallarının açık ve mesleki alanlarda nelerin yapılabileceği konuları üzerine yoğunlaşılırsa başarılabilir. Odamızın siz yeni yönetimine de görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Makine Mühendisleri Odası Başkanı Özmural’da, “Kentimizin gelişmesine katkı sunmak istiyoruz. Nezaket ziyaretimizle birlikte bunları da ifade etmek istedik. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yerel yönetimlerle ortak çalışmalara imza atmak amacındayız” diye konuştu. Görüşmek daha sonra karşılıklı fikir alışverişi yapılarak devam etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki