Başkan Karaosmanoğlu, “Terör saldırıları kardeşliğimizi hedef alıyor”

Başkan Karaosmanoğlu, “Terör saldırıları kardeşliğimizi hedef alıyor”
28 Ekim 2016, Cuma - 13:30

Başkan Karaosmanoğlu, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda yaralanan Aydın’ı ziyaret etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde geçtiğimiz ağustos ayında polis servisine bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında yaralanan ve eşi Demet Yıldırım Aydın, çocukları Oğuz Kaan Aydın ve iki yaşındaki Ceylin Naz Aydın’ı kaybeden baba Muhammet Aydın’ı yaşadığı evde ziyaret etti.

BU TERÖR SALDIRILARI KARDEŞLİĞİMİZİ HEDEF ALIYOR

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapılan PKK terör örgütü tarafından bombalı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetmiş, 5’i polis 12 kişi de yaralanmıştı. Terör örgütü PKK tarafından düzenlenen hain saldırıda Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Aydın ailesinden baba Muhammet Aydın(33) ise ağır yaralanmıştı. AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ile gerçekleştirdiği ziyarette terörü bir kez daha lanetleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu ve bunun gibi saldırılar, Türkiye’deki birlik ve beraberliğimize aynı zamanda kardeşliğimize yapılmaktadır. Ülkemizin gidişatını nasıl yavaşlatırlar onun hesabını yapıyorlar. Ancak bunu başaramadılar, başaramayacaklar da. Milletimizin her bireyi sımsıkı birbirine bağlıdır” dedi.

AYNI AİLEDEN BEŞ KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Gebze Arapçeşme Mahallesi Namık Kemal Caddesi 1038 Sokak’ta yaşayan Muhammet Aydın’a yakınlarını kaybetmesinden dolayı bir kez daha sabır dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çevre ve İslam ülkelerinde kan akıtıyorlar. İnşallah birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bizler yolumuza milletimizle birlikte devam edeceğiz” ifadelerini sarf etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, saldırıda ağır yaralanan ve tedavisi evde devam eden Muhammet Aydın’dan olayı bir kez daha detaylı bir şekilde dinledi ve geçmiş olsun dileklerini ifade etti. Saldırıda Muhammet Aydın’ın eşi Demet Yıldırım Aydın’ın annesi Behiye Yıldırım ve kız kardeşi Derya Yıldırım da hayatını kaybetmişti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki