Başkan Karaosmanoğlu,‘’Sizlerle gurur duydum’’

Başkan Karaosmanoğlu,‘’Sizlerle gurur duydum’’
15 Haziran 2016, Çarşamba - 14:15

Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye Kız Anadolu İmam Hatip Liseleri Arapça Proje Okulları Münazara yarışmalarında birinci olan Mehmet Akif Ersoy Kız İHL öğrencileri ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Kız Anadolu İmam Hatip Liseleri Arapça Proje Okulları Münazara yarışmalarında birinci olan Mehmet Akif Ersoy Kız İHL öğrencileri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Anadolu İHL, Uluslararası Anadolu İHL ve İmam Hatip ortaokullarından 25 bin civarında öğrencinin katıldığı Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının Türkiye finallerinde büyük başarı yakalayan öğrencileri tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu başarılar sizlerin eğitim hayatınızdaki yolculuğunuzun en önemli kilometre taşları olacaktır. Geleceğimizin donanımlı, özgür düşünen, üretken, ülkesine her alanda katkı sağlayan, girişimci, bilgili, dünyayı tanıyan, milli ve manevi değerlerine sahip ve hedefleri olan gençler olarak yetişmeniz bizlerin en çok arzu ettiği bir durumdur. Sizlerle gurur duydum” dedi.

ARAPÇA’YI NİTELİKLİ ÖĞRENİLMESİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 29-30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen ve burada büyük başarı yakalayarak, Türkiye Kız Anadolu İmam Hatip Liseleri Arapça Proje Okulları Münazara yarışmalarında birinci olan Mehmet Akif Ersoy Kız İHL öğrencilerini, Okul Müdürü Fatih Şenocak ve öğretmenleri İman Ulvani’yi makamında ağırladı. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “26 ülkede resmî dil olarak kabul edilen ve dünyada yaklaşık 450 milyon insanın konuştuğu Arapçayı daha nitelikli öğrenilmesi çabasını takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı. “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında, Akademi Lisan ve İlmî Araştırmalar Derneği danışmanlığında yürütülen yarışmalar; Türkiye genelindeki 10 yarışma bölgesinde, 10 dalda finale kalan 68 okulun katılımıyla gerçekleştirilmişti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki