Başkan Köşker’den Emniyet Teşkilatı’na kutlama mesajı

Başkan Köşker’den Emniyet Teşkilatı’na kutlama mesajı
08 Nisan 2016, Cuma - 18:02

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Emniyet Teşkilatı’nın ülkemizin en köklü kurumlarından biri olduğunu belirten Başkan Köşker, “171 yıldır ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlayan, halkımızın can ve mal emniyetini korumak için 24 saat görevinin başında özveriyle hizmet veren fedakar emniyet mensuplarının 171. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Polis Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

 “Yetkilerini yasalardan, gücünü milletimizin desteğinden alan Emniyet Teşkilatımız, demokrasimizin ve temel hak ve özgürlüklerin korunması; toplumun barış, huzur ve güvenlik içinde yaşamasının sağlanması gibi önemli görevler üstlenmiştir.

Mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalışan polisimizin toplumsal barış ve huzuru temininde kuşkusuz halkımızın desteğinin de önemli rolü bulunmaktadır. Halk olarak suç işlemeye zemin hazırlayan sosyal, ekonomik ve kültürel nedenlere karşı birlikte mücadele etmeli, toplumsal barış ve huzurun aile içi eğitimden ve çocuklarımıza ilgi ve şefkat göstermekten geçtiğini unutmamalıyız. Yaşadığımız kentlerde huzur ve güvenle yaşayabilmek için çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmalı; asayiş ve emniyetimizi sağlayan polisimize yardımcı olmalıyız. Bu vesileyle, vatandaşlarımızın canını korumak için gerektiğinde kendi canını feda eden ve bu uğurda sayısız şehitler veren Polis Teşkilatımızın 171. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerini yaparken şehit olan kahraman polislerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Emniyet mensuplarına görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum” 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki