Başkan Köşker’den Kadınlar Günü Mesajı

06 Mart 2015, Cuma - 12:15

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kadınların sağlıklı ve mutlu bir toplumun temel taşları olduğunu vurgulayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Sevginin, şefkatin, fedakarlık ve sabrın simgesi olan kadınlarımız en değerli, en yüce varlıklarımızdır. Hepimizin, her insanın üzerinde bir kadın emeği var. Hepimizin ilk öğretmeni kadınlarımızdır, annelerimizdir. Bizim kültürümüzde, medeniyetimizde, kadınlarımıza ve annelerimize özel bir önem atfedilmiş, kadınlarımızın aile hayatında olsun, toplumsal ve siyasal hayatta olsun belirleyici rolü takdir edilmiştir”

KADINLARI GELİŞTİREN PROJELER

Gebze’de kadınların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını artırmak için önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Köşker, “Belediye olarak Gebze’de kadınlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunan pek çok projeyi geçtiğimiz dönemde hayata geçirdik. GESMEK’te ağırlıklı olarak kadınlara yönelik kursların yanında, Kadın Konukevi, İnci Çiçeği Kadın Evi, Kadın Sanat Atölyesi, El Sanatları Satış Merkezi’ni geçtiğimiz dönem hizmete açtık. Kadınlarımızın, annelerimizin gerek aile hayatında, gerekse sosyal ve kültürel hayatta daha etkin olmalarını sağlayacak adımlar atmaya bu dönemde de devam edeceğiz. Kadınlarımızın desteklenmesi demek, ailenin, toplumumuzun ve milletimizin güçlenmesi demektir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınlarımıza minnet ve şükran duygularımı ifade ediyor, Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki