Başkan Köşker’den Miraç Kandili Mesajı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
25 Mayıs 2014, Pazar - 14:33

 

Miraç Gecesi’nin mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin sembolü olduğunu belirten Başkan Köşker, “Miraç hadisesi bizlere ilahi rahmet ve güzelliklere erişmenin ancak kalp ve ruh temizliğinden ve Kur’an’ın insanlığın yükselişi için getirdiği değerlere sarılmaktan geçtiğini hatırlatır” dedi.

Başkan Köşker Miraç Kandili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İsra ve Miraç Peygamberimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan da semaya yaptığı hikmet yüklü yolculuğun adıdır. Tüm insanlığa rahmet ve örnek olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç hadisesi,  Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan yükseliş ufkudur. Miraç hadisesi bizlere insanı yükselten manevi ve ahlaki değerlere sarıldığımızda nice üst derecelere yükselebileceğimizi göstermektedir. Bu muhteşem buluşma, birey ve toplum olarak gerek bu dünyada, gerekse ahirette bizi yükseltecek ve yüceltecek değerlere dikkat çekmektedir. 

Bu vesileyle, bu mübarek gecenin getirdiği değerlerin en güzel şekilde idrak edilerek yaşanması temennisiyle, hemşehrilerimin ve tüm İslam dünyasının Miraç kandilini tebrik ediyor, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki