Başkan Nail Çiler Destek İstedi

GTO Başkanı Nail Çiler, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile görüştü. Bölgesel sorunların yanı sıra oda üyelerinin sorunlarını da anlatan Çiler özellikle bölgesel hal için Bakan Yazıcı’dan destek istedi.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 16:55

Gebze Ticaret Odası (GTO)  Yönetim Kurulu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek, bölgemizde katma değer sağlayacak, ticari ve sınaî hayatta kolaylık sağlayacak, projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. AK Parti Kocaeli milletvekili Mehmet Ali Okur’un da yer aldığı ziyaret programında, vergi ödemelerini düzenli yapan firmalara teşvik edici uygulamalar,  son çıkarılan çek kanununun piyasalarda oluşturduğu olumsuzluklar ve vergi dairesindeki kaydını kapatan firmaların oda kayıt durumu ile aidatlarına kadar birçok konu rapor halinde Bakan Yazıcı’ ya sunuldu.

 KOBİ’ LERİN KREDİ İMKÂNLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Çiler görüşmede, ekonominin can damarı olan KOBİ’lerin en büyük sorunu olan finans yetersizliğine çözüm getirecek uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkânlarının iyileşmesi konusunu da Bakan Yazıcı ile paylaşarak, KOBİ’ lerin finansmana erişimleri noktasında devlet bankalarından kolay kredi almalarını sağlayacak düzenlemeler hakkında Odanın taleplerini dile getirdi. Görüşmede değerlendirilen bir diğer konu ise, Gebze Hal binasının mevcut koşullarda yetersiz olması, araç trafiğinin hızlı olduğu bir bölgede yer alması ve fiziki diğer koşullardaki olumsuzluklar nedeniyle hali hazırda hizmet vermekte olan tacirler ve bölge halkına birçok sıkıntı yaratmasıydı.  Çiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze sınırına yakın bir noktada faaliyete geçecek olan Meyve-Sebze Hal' ine, bölgemizde bu tür ticari faaliyetle uğraşan  GTO üyelerinin de entegre edilerek Bölgesel Hal' e dönüştürülmesi hususundaki ısrarlı girişimlerine Bakan Yazıcı’dan destek istedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki