Başkan, Rektör İle ‘Mahkemelik’ Oldu

07 Aralık 2015, Pazartesi - 13:06

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu ile ilgili “Soruşturma İzni” vermeyerek dava açılmasını engelledi. Rektör Hülagü ve Başkan Karaosmanoğlu’nu karşı karşıya getiren KOÜ kararının Danıştay’da temyiz edildiği öğrenildi

BAŞKAN ŞİKAYETCİ OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve dönemin Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nun tamamlanmamış raporu kamuoyuna açıklayarak Dilovası’nda korku ve paniğe neden olduğunu iddia ederek 2011 yılında suç duyurusunda bulunmuştu. Cumhuriyet Başsavcılığının görevsizlik kararı vermesi üzerine dosya, “Soruşturma İzni” vermek üzere Kocaeli Üniversitesine gönderilmişti.

REKTÖR İZİN VERMEDİ

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Son Soruşturma Kurulu kararı doğrultusunda BDP’nin Akademik Siyasi Danışma üyeliği de yapan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na “Soruşturma İzni” vermedi. Rektör Prof. Dr. Hülagü’nün “Soruşturma İzni” vermemesi nedeniyle Cumhuriyet savcılığınca dava açılmasının engellediği belirtiliyor. Kararın Rektör Hülagü ile Başkan Karaosmanoğlu’nu karşı karşıya getirdiği iddia ediliyor.

DANIŞTAY’A TEMYİZ ETTİ

Dilovası’nda tamamlanmamış raporun kamuoyuna açıklanmasıyla korku ve paniğe neden olan ve önceki yönetimce hakkında verilen disiplin cezası YÖK tarafından onaylanan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu hakkında “Soruşturma İzni” vermeyen KOÜ Rektörlüğü kararını, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın Danıştay’da temyiz ettiği öğrenildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki