Başkan Toltar “Dilovası, Sevgi ve Hoşgörü Kentidir”

Başkan Toltar “Dilovası, Sevgi ve Hoşgörü Kentidir”
28 Aralık 2015, Pazartesi - 12:02

 

Dilovası Ardahanlılar Derneği 1. Kaz gecesine katılan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar” 81 vilayetin kültürünün kaynaştığı ve bir arada yaşadığı Dilovası’nda komşuluk ilişkilerinin son derecece mükemmel,  sevgi, hoşgörü şehri olduğunu söyledi.

 

Dilovası Ardahanlılar Derneğinin 1. Kaz Gecesi, dernek merkezinde  Dernek Başkanı Türkcan Şirin ve yönetim kurulu üyelerinin başarılı organizasyonuyla yapıldı. Misafirlere Ardahan’dan getirilen kaz etleri ikram edildi. Geceye Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ile birlikte  AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Kars ve Ardahanlılara ait yöresel dernek başkanları, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş, ilçede bulunan STK Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda Ardahanlılar Derneği üyesi katıldı.

Dilovası Dernek Başkanı Türkcan Şirin yaptığı konuşmada, Ardahanlılar Derneği olarak bu yıl ilkini düzenledikleri ve geleneksel hale getirecekleri 1. Kaz gecesine katılımından dolayı herkese teşekkür ederek “Yöremize ait bir güzelliği burada sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Gecemize katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede bir konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar “Kültürel değerlerin ve geleneklerin yaşatıldığı böylesi etkinlikleri önemsiyoruz. 81 vilayetin kültürünün kaynaştığı ve bir arada yaşadığı Dilovası’nda komşuluk ilişkilerinin son derecece mükemmel,  sevgi, hoşgörü şehri o Derneklerimizin her zaman destekçisi olduk, olmayı da sürdüreceğiz. Bu gün burada yaşadığımız bir geleneği ve yöre kültürünün tanıtılmasını çok önemsiyorum.  Dernekler temsil ettikleri yörenin geleneklerini ananelerini yaşatmaları çok önemlidir. Bu gün bu burada bununu yaşıyoruz. Doğduğumuz yerdeki unutmayacağız doyduğumuzu yerin gelişmesini sağlayacağız. Burada yaşacağımız gayretlerle hep beraberler yaşayacağımız güzel Dilovası’nı inşa edeceğiz. Belediye olarak gayretimiz size daha iyi hizmet etmektir. Bu güzel gecenin hazırlanmasına dernek başkan ve yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’da yaptığı konuşmada yöre derneklerinin kültürlerin yaşatılması için önemli olduğunu söyleyerek “Ardahanlılar Derneği yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Yöresel bir kültürü burada bizlerle paylaşıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki