Başkan Toltar Her Türlü Önlemi Alıyor

02 Ağustos 2015, Pazar - 10:51

Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol yapım ekipleri, Belediye Başkanı Ali Toltar’ın talimatıyla ilçe genelinde eğimli cadde ve sokaklara demir korkuluk ve merdivenler yapılıyor.

Dilovası’nın Turgut Özal, Orhangazi, Mimarsinan, Kayapınar, Diliskelesi, Tavşancıl mahallelerinde eğimli ve engebeli olan yerlerdeki istinad duvarların üzerine estetik görünümlü demir korkuluklar ve merdivenler yapılıyor.

Çalışmalar ile ilgili olarak açıklama yapan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Her şehrin kendisine has bir coğrafi yapısı var. İlçemiz de dik bayır ve engebeli yerleşim alanından oluşmaktadır. Göreve geldiğimiz günden beri yeni yollar ve natif güzergâhlar oluşturmaya çalışılmaktayız. Bu çalışmalarımızla halkımıza rahat bir ulaşım imkanı sunuyoruz. Mahallelerimizin dik bayır ve eğimli olmasından dolayı rahat ve düşme tehlikesine karşı istinad duvarlarının üzerine demir korkuluklar yapıyoruz. Yaklaşık 75 ton demir kullanılarak korkuluk yapmaktayız.  Çocuklarımız ve halkımız bu duvarların kenarlarından rahatça ulaşımı sağlayabilsinler diye korkuluklar ve evlere ulaşımı sağlayacak 15 adet  merdiven  yaparak yollarımızdaki konforu ve güvenliği arttırıyoruz" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki