Başkan Toltar’ ın Ramazan Bayramı mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
28 Temmuz 2014, Pazartesi - 01:41

Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan Toltar, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği bu bayramda, tüm Müslümanların birbirini sevgiyle kucaklaması gerektiğini ifade eden Başkan Toltar, Allah-ü Teâlâ’dan, günlerdir İsrail'in borbardımanı altındaki Filistin'de akan kanın durması ve yaşanan olayların son bulmasını temenni etti. Benim adım Filistin diyerek destek çıkan Başkan Toltar yaşanan bu acı olaylarda, çatışmalardan kadın ve çocukların en çok etkilenen kesim olduğunu dile getirerek tüm İslam ülkelerinde yaşanan karışıklıkların sona ermesi dileğinde bulundu.

 

Başkan Toltar mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Ramazan ayının barış, kardeşlik ve bereket iklimini tüm benliğimizle idrak etmenin huzuruyla mübarek bir bayram gününe daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. İçerisinde sayısız güzellikleri barındıran bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin fazlasıyla uygulanıp sergilendiği ve toplumda millet olma şuurunun şekillendiği,  toplumsal hayatın vazgeçilmez bir unsurudur. Toplumsal yapımızı güçlendiren bayramların getirdiği barış, huzur, kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeli ve bu anlamlı günleri ruhuna uygun şekilde değerlendirmeliyiz.

 

Bu düşüncelerle bütün hemşehrilerimizin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyor, bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem milletimiz hem İslam âlemi hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki