Başkan Toltar’dan Dünya Çevre Günü Mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm vatandaşların Dünya Çevre Günü’nü kutladı
05 Haziran 2014, Perşembe - 16:08

Başkan Toltar mesajında şunları söyledi; “Doğayı korumak, çevre sorunlarının çözümü için çalışmak, gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sağlayabilmek, tüm insanlığın en önemli görevlerinden biridir. 1972 yılında, Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü, Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmişti. Bu günün değil, her günün Dünya Çevre Günü olmasını temenni ediyorum.

Çevre dostu bir yönetim anlayışıyla, ilçemizi çevre kirliliğinden uzak tutmak istiyoruz. Sosyal hayatta yaşanan gelişmelerin çevreyi olumsuz etkilememesi için gerekli önlemleri alacağız. Çevre kirliliğinin elimizden geldiğince önüne geçmek, çevrecilik kapsamında atık toplama hizmetini dönüşüm alanında gerçekleştirerek, yararlı hale getirmek için yapılan çalışmalarla doğaya destek olmaya devam edeceğiz. Park ve Bahçe müdürlüğümüzün çalışmalarıyla yeşil alanlarımızı kent içerisinde de yaygınlaştırarak her sokağı yeşile bürümek için gayret göstereceğiz. Evsel atıkların muhafaza edilerek çöp defone alanlarına sevkini çevreci kapsamda ele alarak doğacı bir görüşe hizmet edecek, halkımızın çevre sorunlarına ivedilikle çözümler üreteğiz. Bu düşüncelerle, Dünya Çevre Günü’nün Dilovası Halkı başta olmak üzere, tüm insanlık için, onun da ötesinde tüm canlılar, tüm varlıklar için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki