Başkan Yaman, Öğretmenleri Unutmadı

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere bir yemek verdi.
24 Kasım 2013, Pazar - 11:56

Muallim Köy Öğretmenevinde verilen yemekte ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenlerin tamamına yakının katılması ev sahibi Başkan Yaman tarafından memnuniyet oluşturdu.

 

Düzenlenen yemeğe Kaymakam Hulusi Şahin, AK Parti İlçe başkan Vekili Fazıl Korkmaz, Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, Halk Eğitim Müdürü Ali Başoğlu, milli eğitim şube müdürleri, belediye meclis üyeleri,  okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

 

Gecede bir konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, geceye katılan öğretmenlere seslenerek, “Gününüz kutlu, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi. Gelecek neslin aydınlık olmasının öğretmenlerin aydınlık yüzünüze ve aydınlık düşüncesine bağlı olduğunu dile getiren Yaman, “Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Geçmiş öğretmenler günlerinde de çokça vurgulayıp, bahsettiğim bu kutsal görevinizin maddi bir karşılığı yok. Yaptığınız bu kutsal hizmetin inanın karşılığı para ile ölçülmez” dedi. Eğitime yaptıkları desteklerden bahseden Başkan Yaman, göreve geldiğimizde 1m2 eğitime ayrılmış alan yokken, eğitime 180 bin m2 alan ayırdık. İlçemizde göreve geldiğimizde 11 okul vardı, bu dönem de 11 okul projesini hayata geçirdik ve bu projelerde eğitime başlayan, temeli atılan ve projesi hazır okullar, 8. Sınıfa giden öğrencilerimize 4 yılda 20 bin soru bankası, 1. Sınıfa başlayan yavrularımıza çanta ve kırtasiye yardımlarımız eğitim desteklerimizden bazıları”dedi.

 

Eğitime desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Cemil Yaman’a ve Kaymakam Hulisi Şahin’e teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, meslektaşlarının gününü kutladı.

 

Öğretmenler gününü kutlayan İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin, “Ben bu yemeğin düzenlenmesinde emeği geçtiği için sayın belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz öncelikle bir meslek sahibi değil, aynı zamanda bu ülkenin yolunu çizen, hamurunu yoğuran insanlar. Onun için bu ülkenin geleceğini şekillendiren sizlersiniz. Öğretmenlere karşı daha saygılı daha usturuplu ve daha anlayışlı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Cemil Yaman Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar’a tüm öğretmenler adına çiçek verirken, Kaymakam Hulusi Şahin’de aynı zamanda öğretmen olan eşi Ebru Şahin’e çiçek takdim etti.

 

Gecede, Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Birkan Onat, seslendirdiği şiirlerle duygulu anlar yaşatırken, daha sonra müzikal etkinlikte öğretmenler doyasıya eğlendi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki