Başkanlardan teröre ortak tepki!

Başkanlardan teröre ortak tepki!
13 Aralık 2016, Salı - 12:38

İstanbul’da yaşanan ve tüm Türkiye’nin yüreğine ateş düşüren hain terör saldırısına tepkiler dinmiyor. Bu kapsamda Kocaeli siyaseti de hain terör olayına ilişkin ortak bir basın açıklaması ile tepki gösterdi.

Aylık olarak gerçekleştirilen ve 7 il başkanının katılımıyla gerçekleştirilen il başkanları toplantısı dün olağanüstü olarak bir kez daha gerçekleştirildi. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün çağrısı üzerine düzenlenen toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DP İl Başkanı Mustafa

Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu katıldı. 

ÜNLÜ: TERÖR AMACINA ULAŞAMAYACAK
Burada ilk olarak söz alan isim ev sahibi Ünlü oldu. Ünlü açıklamasında şunları kaydetti; "Bugünkü 7 il başkanımızın toplanması, bireysel olarak teröre lanet açıklaması olarak devam edecek. Bizler diyoruz ki, Kocaeli’de ki 7 siyasi partinin il başkanı olarak 10 Aralık’ta yaşanan menfur saldırıyı kınadığımızı, ne yaparlarsa yapsınlar terörün amacına ulaşmayacağını göstermek için toplandık. Her siyasi görüşün mensubu olan il başkanlarının bir araya gelerek kenetlenmesi Türkiye’de bir ilktir. Türkiye’nin bekası için her türlü iş birliğini göstermek adına buradayız. Zor olan birlikte olmaktır." 

CEYHAN: DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER
Ünlü’nün ardından konuşan isim ise AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan oldu. Şemsettin Ceyhan konuşmasında; "Bugün sayın Aydın Ünlü’nün bu güzel organizasyonuyla bir araya geldik. Bir araya gelme sebebimizin amacı bu defa siyaset yapmak değil. Hepinizin de malumu 2 gün önce yine yüreğimizi dağlayan, 80 milyonun kalbine ateş düşüren terör eylemine şahit olduk. Öncelikle hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Türkiye emin adımlarla yürüdüğü sürece bölünemeyecektir bunu herkes böyle bilsin. Sahipleri başka ülkeler olan bu terör örgütleriyle ülke olarak mücadele edeceğiz. Bu ezanlar susmayacak, bize diz çöktüremeyecekler. Biz yeter ki bir ve beraber olalım. Mesele terörse, mesele vatansa herkes şunu bilsin ki 80 milyonu bir arada şehit etmedikten sonra biz bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz" dedi.

SARIBAY: TERÖRÜN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da konuşmasında şunları kaydetti; "Terör yine ülkemizde canlar aldı, terör yine hepimizi dağladı. Terörün iyisi kötüsü, dini imanı olmaz. Genel olarak 80 milyonun kardeş olduğunu kabul etmeniz lazım. Terörün her türlüsüne, kime kimden gelirse gelsin amasız, fakatsız karşısıyız, karşı olmalıyız. Terörle mücadele ederken, OHAL’in nedeni dışına çıkılmadan mücadelenin devam edip eylemlerin engellenmesini istiyoruz. Dünyada hiçbir terör örgütü başarılı olamadı. İnsan öldürerek, bomba patlatarak terörün başarılı olması mümkün değildir. Terörle ilgili bu lanetleme buluşmalarında olduğum için kendimi mutlu hissediyorum. Terörün her türlüsünü lanetliyorum."

EJDEROĞLU: DAHA ÇOK KENETLENİYORUZ
SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu da günün önemine vurgu yaparak, "Bugün üzgünüz. Öz ifadeyle İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen ve ülkemizin kardeşlik ortamını hedef alan alçak saldırıyı lanetliyorum. Coğrafyamız üzerinde emeli olanlar bilsin ki bu toraklar olanların oyunlarını bozacak. Bu emeli olanlar bu menfur saldırılarla bizi yıkamayacak. Biz bu saldırılarla daha çok kenetleniyoruz. Bu açıdan tekrar şehit olanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de sabırlar diliyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun" şeklinde konuştu.

YILDIZ: GEREKİRSE NÖBET TUTARIZ
BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ise şu ifadeleri kullandı; "Öncelikle bu acı ve hüzünlü günümüzde tüm siyasi partilerimiz ile geçmişte olduğu gibi bir arada olmaktan çok mutluyum bu sebeple emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her ne kadar siyasi patiler olarak seçimlerde ayrılsak da bu tür durumlar söz konusu olduğunda vatanın bütünlüğü için birleşmemeler apaçık gücümüzü ortaya koymakta. Bizi diğer milletlerden ayıran en bariz özelliğimizdir bir olmamızdır. 41 vatandaşımızı şehit verdiğimiz bu günlerde biz BBP olarak diyoruz ki siz bizi ne kadar öldürmeye kalksanız da bizi bitiremeyeceksiniz. Gerekirse polisimizin ve askerimizin yanında nöbet tutar mücadelemize devam ederiz. Türk milletinin tekrar başı sağ olsun."

NAZLIGÜL: SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ
DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, "Şehitlerimizi sinemize gömüyor, aileler ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Menfur terör saldırısını gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanıp en ağır cezaları almaları, şehit ailelerinin acısını bir nebze dindirecektir. Her türlü terör saldırısından sonra hamasi nutuklar dinlemekten milletçe bıktık usandık. Artık sözün bittiği yerdeyiz diyoruz sürekli. Sözün bittiği yerde başlasın artık herşey. 40 yıldır bitmeyen ve son senelerde zirve yapan bu terörü bitirmek için ne gerekiyor. Nasıl bir proje gerekiyor?" açıklamasına yer verdi.

DEDEOĞLU: ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN
Son olarak söz alan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ise, "Bugün Türkiye’de 2 gün önce yaşanmış olan terör saldırısını kınamak üzere il başkanlarımızla bir araya geldik. Öncelikle bu beraberliğin ülkemize örnek olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin çıkarları doğrultusun bir araya gelerek basın açıklaması yapmak insanlarımızın beklediği bir tablo. Ben, şehitler ölmez vatan bölünmez demekten yoruldum. Şehitler ölüyor insanlar üzülüyor. Terör dünyada belirli bölgelerde emperyalist güçlerin kendi emellerini gerçekleştirmek için kullandıkları taşeron güçlerdir. Bu terör olayı da bunun bir parçası. Gündeme önemli şeyler geldiğinde gündemi bir anda değiştirmek adına eylemler oluyor. Bunun çaresi eğitimden geçtiğini düşünüyorum. Ülke ne kadar eğitimli olursa, bu olayların azalacağını düşünüyorum. Bu anlamda ulusumuzun başı sağ olsun" dedi.

İL BAŞKANLARI VALİ'YE GİTTİ
İl başkanları İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu çevresinde meydana gelen terör saldırısı sonrasında terörü lanetlemek ve birlik ve beraberlik mesajını vermek amacıyla gerçekleştirdikleri toplantının ardından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz’in hazır bulunduğu ziyarete, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katıldılar.

'BÜYÜK MİLLETİZ'
Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ziyarette yaptığı konuşmada; "Milletimizin başı sağ olsun. Cumartesi akşamı gerçekleşen bu hain ve menfur saldırı doğrudan devletin varlığına, birlik ve beraberliğe bir saldırıdır. Hain saldırıda şehadete erişen başta polis kardeşlerimiz olmak üzere sivil şehitlerimiz dahil hepsine Rabbimden rahmet diliyorum, ruhları şad olsun makamları cennet olsun inşallah. Çok açık bir şekilde Türkiye’nin büyük yürüyüşüne, milletiyle, devletiyle ilelebet payidar olmasına karşı olan iç ve dış ihanet çevrelerin, şebekelerin, iş birlikçilerin, onların maşası olan katillerin gerçekleştirdiği bu saldırı bizi bu yürüyüşümüzden, onurlu duruşumuzdan, bir an bile geri bırakmayacaktır. Bizler bu inanç ve kararlılıkla bütünleşmiş, birleşmiş; tasada ve kıvançta bir olmuş bir büyük devlet ve büyük bir milletiz. Siyasi partilerimizin tüm mensupları, değerli vatandaşlarımız adına bu birlikteliğinizle güçlü bir duruş sergilediniz. En büyük gücümüz, tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi, tıpkı daha önce yaşadığımız bütün ihanet ve buna bağlı saldırılar karşısında olduğu gibi sizlerin bugün temsil ettiği birlik ve beraberliğimizdir. Amaçlananda bu birlik beraberliğimizi bozmaktır, asla buna müsaade etmeyeceğiz. Kocaeli’nde ortaya konulan bu iradenin, milletimizin en büyük gücü olduğunu, bizim en büyük güvencemiz olduğunu bir kez daha teyit etti. Siyasi parti il temsilcilerimiz, il başkanlarımız olarak şüphesiz siyaset yapmadaki farklılıklarınıza rağmen bu değerler noktasında buluşmanızı çok değerli buluyorum. diyerek şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır ve yaralılara da acil şifalar diledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki