Başkanlık Sistemini Anlattı

Başkanlık Sistemini Anlattı
06 Haziran 2016, Pazartesi - 16:04

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 'Başkanlık Sistemi’ni anlatmak için gerçekleştirdiği STK ziyaretlerinde bu hafta Kocaeli Rizeliler Derneği’nin konuğu oldu.

 Yahya Kaptan’da bulunan dernek salonundaki kahvaltılı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemşerileri ile sohbet eden Ceyhan hükümetin terör ile olan mücadelesini, başkanlık sistemini ve son günlerde Türkiye gündemine oturan Almanya Federal Cumhuriyeti’nin sözde ermeni soykırımı yasa tasarısını geçirmesi hakkında konuştu.
 
Ceyhan, "Türkiye’nin özellikle geçtiğimiz yıl 22 Temmuz'da başlayan terörle mücadelesi hız kesmeden devam etmektedir. Bu bağlamda yüzlerce binlerce terörist bertaraf edilirken bunun yanı sıra buraya kimse giremez. Asker buraya giremez dedikleri yerlere başta Cumhurbaşkanımızın desteğiyle terör operasyonlarını nihayete erdiriyoruz. İnanıyorum ki yakın zaman Türkiye bu terör belasını bitirecektir" dedi.
 
BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL
Alman Parlamentosu’nun aldığı sözde soykırım hakkında da konuşan Ceyhan, "3 gün önce sözde Alman Parlamentosu, sözde ermeni soykırım ile ilgili bir karar verdi. Bayram değil seyran değil. Böyle bir karar alıyorlar. Biz terörle olan mücadelemize kararlılıkla devam ettikçe bunlar geçmişte uyguladığı gibi her türlü senaryoyu oyunun uygulamaya devam edeceklerdir. Mesele memleket, vatan, bayrak ve dinimiz olduğu zaman siyasi görüşlerimizin hiç ama hiç önemi yoktur" dedi.
 
Başkanlık sistemi ile ilgili konuşan Ceyhan, "Bu işler bir yerden yürürken önümüzdeki en önemli konu önce yeni anayasa ardındand a başkanlık sisteminin ne kadar elzem olduğunu görmekteyiz. Cumhurbaşkanımızın sizlerin de bizlerin hemşerisi bizim çok konuşmamıza aslında gerek yok. Halkımızın da yeni başkanlık sistemini benimseyeceğine inancım tamdır. Başkanlık sistemi ile alakalı konuşulacak çok şey var. Bu sistemle ilgili yazılmış bir veri yok. Lakin başkanlık sistemi, ülkenin sistemini değiştirecek bir uygulama değil. Fakat bazı arkadaşların düşüncesi var. Başkanlık sistemi ile ilgili parlamentonun tamamen kaldırılacağı bir düşünce var. Fakat bu düşünce tamamen yanlış bir düşüncedir. Başkanlık modelinin esası hükümet modelidir. Bazıları diyor başkanlık sistemi Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam olma hedefidir diye. Bizde Cumhurbaşkanı yetkileri Obama’da bile yok. Başkanlık sistemi yasama, yürütme ve yargının bağımsızlığıdır" ifadelerinde bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki